Veltins-Arena

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Veltins-Arena
Luzhniki Inside View B Stand.jpg
Vieta Gelzenkirchenas, Vokietija
Atidarytas 2001 m.
Savininkas FC Schalke 04
Operatorius FC Schalke 04
Architektas Hentrich, Hubert Petschnigg
Talpa 61 482 sėdimų vietų
Lauko matmenys 105 × 68 metrai
Nuomininkai FC Schalke 04

Veltins-Arena yra futbolo stadionas Gelzenkirchene, Vokietijoje. Atidarytas 2001 m. ir pavadintas Arena AufSchalke. Savo namų rungtynes čia žaidžia FC Schalke 04 futbolo klubas. Stadiono talpa yra 61 482 vieta (stovimos ir sėdimos vietos) arba 48 426 vieta (tik sėdimos vietos, tarptautinėms varžyboms).

Turinys

Istorija

Planai pastatyti naują stadioną kilo 10 dešimtmečio pabaigoje, kai senasis Parkstadion tapo visiškai morališkai pasenęs. Po istorinės FC Schalke 04 pergalės UEFA taurės finale 1997 m. ir artėjant klubo šimtosioms metinėms 2004 m. buvo nutarta statyti naują, modernų stadioną.

Vieta, išplanavimas

Naujasis stadionas pastatytas senojo vietoje, tačiau dėl po stadionu esančių anglies kasyklos šachtų teko jį pasukti apie 450 kampu. Stadione yra 2 aukštų tribūnos. Tarp šių dviejų aukštų, aplink visą stadioną yra 72 VIP ložės.

Stogas ir aikštelė

Rungtynių metu
Koncerto metu

Stadionas, priklausomai nuo oro salygų, gali būti uždaras arba atviras. Stadiono centre, virš aikštelės kabo video kūbas. Jį sudaro 4 ekranai, kurių kiekvieno plotas yra 35 m².

Aikštelė iš stadiono gali išvažiuoti per 4 valandas. Todėl veja gali augti normaliomis sąlygomis, be šviesos trūkumo, taip pat koncertų metu ji nenukenčia.

Maitinimas

Stadione yra 15 mažų restoranų, 50 grilinių ir 35 kavinės. Per vieną dieną stadione gali būti paruošta 2,5 tonos dešrelių ir 1000 m² picos. Stadionas turi 5 km ilgio alaus tiekimo liniją, kuria per rungtynes galima išpilstyti apie 52 000 litrus alaus.

Renginiai

Stadione jau vyko tokie renginiai kaip 2004 m. UEFA Čempionų lygos finalas, Bruce Springsteen ir Bon Jovi koncertai. 2006 m. čia buvo sužaistos penkios XVIII pasaulio futbolo čempionato rungtynės.

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: