Vilniaus kooperacijos kolegija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Vilniaus kooperacijos kolegija
Įkurtas 2000 m.
Tipas Nevalstybinis
Vieta Vilnius, Lietuva
Svetainė http://www.vkk.lt/

Vilniaus kooperacijos kolegija – nevalstybinė aukštoji neuniversitetinė mokykla įsteigta 2000 m. rugsėjo 1 d. buvusios aukštesniosios kooperacijos mokyklos bazėje. Jos pirmtakas – nuo 1930 metų veikusi Kauno ekonominė mokykla, kuri 1945 metais buvo perduota Lietuvos vartotojų kooperatyvų sąjungai. Taigi, ši mokymo įstaiga – viena iš seniausių ekonominio profilio mokyklų Lietuvoje. Dabar didžiausia nevalstybinė kolegija Lietuvoje. Kolegijos įregistravimo pažymėjimo numeris yra M Nr. 000327.

Kolegija derina savo veiklą su nacionaline integracijos į Europos Sąjungą ir pasaulio bendriją strategija, siekia susipažinti su technologijos, ekonomikos bei mokymo proceso naujovėmis. Bendradarbiaujama su Europos Sąjungos ir kitų šalių profesinio bei aukštojo mokslo institucijomis, verslo įmonėmis studentų bei dėstytojų mobilumo ir tyrimų srityse.

1999 metais Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Studijų ir mokymo kokybės vertinimo tarnyba atrinko šią mokyklą kaip vieną geriausių nevalstybinių mokyklų.

Studentai, baigę Kolegiją, gaus valstybės pripažintą aukštojo neuniversitetinio mokslo (kolegijos) diplomą.

Specialybės

Kolegijos dieniniame ir neakivaizdiniame skyriuose mokoma buhalterinės apskaitos, verslo vadybos, informacijos vadybos specialybių.

Baigusiems verslo vadybos studijas išduodami diplomai, suteikiantys aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą.

Neakivaizdinio skyriaus studentai atvyksta į sesijas 2-3 kartus per mokslo metus. Sesijų metu klausomasi paskaitų, laikomi egzaminai ir įskaitos, atsiskaitoma už savarankiškus darbus, atliktus rengiantis sesijai. Savaitgaliais šie studentai kviečiami atvykti į konsultacijas. Neakivaizdininkams sudarytos tinkamos mokymosi sąlygos. Bibliotekoje kaupiama reikiama literatūra, dėstytojų parengta metodinė medžiaga, skaitykloje galima dirbti personaliniais kompiuteriais.

Visi pageidaujantys gali gyventi Kolegijos bendrabutyje. Neakivaizdinių studijų studentams organizuojami užsienio kalbų ir kompiuterių kursai.

Dėstytojai

Kolegijos Vilniaus ir Kauno skyriuose dirba 80 dėstytojų.

Studijos Kolegijoje orientuojamos į studentų praktinių įgūdžių formavimą, todėl nereti studentų svečiai – verslo įmonių vadovai, atsakingi darbuotojai. Kolegijos socialinių partnerių sąrašas nemažas, pasirašytos bendradarbiavimo sutartys duoda ženklių rezultatų: turime ne tik gerų dėstytojų - praktikų, bet ir studentų praktikų vietas realiai veikiančiose įmonėse, būsimas darbo vietas kolegijos absolventams.

Viena iš svarbiausių dėstytojų darbo sričių – kvalifikacijos kėlimas, naujų kompetencijų įgijimas. Dėstytojai tobulinasi užsienyje, studijuoja universitetuose, dalyvauja respublikinėse konferencijose, tarptautiniuose projektuose. Dauguma dėstytojų gerai išmano informacines technologijas, dalyvauja nuotolinių studijų programose, rengia konspektus pagal šiuolaikišką Internetinę metodiką, beveik dešimt dėstytojų pasirengę vesti paskaitas vaizdo konferencijų būdu, transliuojant paskaitas iš Vilniaus į Kauno skyrių arba atvirkščiai.

Biblioteka

Bibliotekoje sukaupta apie 20000 egzempliorių, 6000 pavadinimų. Kasmet bibliotekos fondas papildomas maždaug 5000 egzempliorių spaudinių. Biblioteka prenumeruoja 25 pavadinimų periodinių leidinių.

Materialinė bazė

Kolegija turi savo pastatus Vilniuje ir Kaune: mokomuosius korpusus, bendrabučius su valgykla, sporto salę.

Bendras patalpų plotas Vilniuje ir Kaune – virš 9,5 tūkst. kv. m. Beveik pusė šio ploto skirta mokymo reikalams.

Mokymo korpusuose – daug šiuolaikiškai įrengtų auditorijų, mokomųjų kabinetų, aprūpintų technine ir programine įranga. Patalpos dažnai remontuojamos, jose jauku, geros mokymosi sąlygos.

Vilniuje esančių patalpų plotas yra 6,7 tūkst. kv.m. Bendrabutyje – beveik 200 vietų, įrengti viešbučio tipo kambariai. Pirmajame aukšte yra 100 vietų valgykla. Bendrabutyje veikia interneto skaitykla, kurioje studentai gali mokytis po paskaitų. Joje yra kompiuteriai ir būtiniausi vadovėliai. Kiekvienas studentas, gyvenantis bendrabutyje, gali savo kambaryje naudotis nuolat veikiančiu Interneto ryšiu. Kaune esančių patalpų plotas yra 2,9 tūkst. kv.m. Kauno bendrabutyje – 60 vietų, įrengti viešbučio tipo kambariai. Trečiajame aukšte įrengta skaitykla, kurioje studentai gali mokytis po paskaitų. Joje yra kompiuteriai ir būtiniausi vadovėliai. Taip pat įrengti 2 viešbučio tipo kambariai, kuriuose apgyvendinami atvykę į Kauną studentų artimieji. Vilniaus ir Kauno skyrių bibliotekose yra pagrindiniai Lietuvos periodiniai leidiniai, bendrųjų ir specialybės dalykų mokomoji literatūra, veikia kompiuterizuotos skaityklos. Įrengta 20 darbo su personaliniais kompiuteriais vietų, nuolat veikia internetas. Vilniaus skyriuje leidiniai užsakomi, naudojant elektroninį katalogą. Galima naudotis multimedia įranga (ausinėmis, kompaktinių diskų nuskaitymo įrenginiais), dokumentų skenavimo įranga.

Praktinio mokymo firma

Verslo praktinio mokymo firma – tai pirminė verslo mokykla. Neatsiliekama nuo naujų technikos pasiekimų, diegiami vis naujesni kompiuterinės programinės įrangos paketai. Mokymo metu imituojama prekybos įmonės veikla, praktiškai taikomos teorinės žinios, tobulinami ir vystomi gebėjimai ir įgūdžiai, kurie studentui bus reikalingi realiame darbe.

Firmoje „Reda“ veikia 4 skyriai: personalo, pirkimų, pardavimų marketingo ir finansų. Visų skyrių darbas yra kompiuterizuotas. Darbui naudojami įvairūs programinės įrangos paketai. Firma nuolat dalyvauja praktinio mokymo firmų mugėse Lietuvoje ir užsienyje.

Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+6563-46=6517 wiki spaudos ženklai).