Vincas Češkevičius

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Vincas Češkevičius (1896 m. gegužės 30 d. dab. Lenkijoje, Seinų valsčiaus Aradnykų kaime – 1972 m. Vilniuje) – Lietuvos ūkininkas ir tautosakininkas.

Biografija

Anksti netekus tėvų teko išmėginti visus žemės ūkio darbus kaime. 1917 m. lapkričio pabaigoje užsirašė savanoriu į Lietuvos kariuomenę. 1924 m. vedė, buvo išrinktas Aradnykų seniūnu. Vienas iš Seinų „Rūtos“ kooperatyvo steigėjų, Šv. Kazimiero draugijos Aradnykų skyriaus pirmininkas. 1940 m. vokiečių kalintas. 1941 m. buvo priverstas išvykti į Lietuvą, į Vilkaviškio apskr. Bartninkų valsčiaus Geisteriškių kaimą. Išrinktas kaimo seniūnu, o po karo – susikūrusio kolūkio pirmininku. Kartu su dukra pervažíavo į Širvintų rajoną, Čiobiškį, kur dirbo vaikų namų daržininku. 1960 m. su dukra Aldona persikėlė į Vilnių, jame gyveno iki pat mirties.

Rinkti tautosaką paskatino žinomas kraštotyrininkas Jurgis Dovydaitis. Surinktą medžiagą užrašė sąsiuviniuose, kuriuos atidavė dukrai Aldonai Vaičiūnienei. Daugiau kaip po trisdešimties metų ši Seinų krašto liaudies kūryba buvo išleista atskira knyga.

Bibliografija

  • Vincas Češkevičius. Iš tikrovės ir iš pasakų, Aušra, Punskas, 2008.

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: