Virginija Jocienė

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Virginija Jocienė
    GM mokyt. Virginija Jocienė.png

    Gimė 1959 m.
    Mirė 2022 m. lapkričio 16 d. (~63 m.)
    Guostagalyje

    Sutuoktinis(-ė) Jonas Jocius
    Vaikai

    Gitana, Robertas


    Veikla
    mokytoja, Guostagalio bendruomenės pirmininkė

    Alma mater 1995 m. Vilniaus dailės akademija, 1981 m. ŠU

    Virginija Jocienė – (1959 m.- 2022 m. lapkričio 16 d. Guostagalyje) - Guostagalio pagrindinės mokyklos – mokytoja, Guostagalio bendruomenės pirmininkė

    IN MEMORIAM

    Virginija Jocienė

    1959-2022

    2022 m. lapkričio 16-ąją Amžinybėn iškeliavo gerbiama kolegė, iniciatyvi specialistė, mūsų mylima ir vertinama Virginija Jocienė. Ši žinia mus pasiekė labai netikėtai ir nelauktai… Dar ir dar kartą įsitikinant, kad visi esame laikini šioje gyvenimo kelionėje.

    1981-aisiais baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, Virginija įgijo ikimokyklinės pedagogikos ir psichologijos specialybę. Atsakingai ir darbščiai jaunai specialistei patikėtos tuo metu veikusio Guostagalio Ždanovo kolūkio vaikų darželio vedėjos pareigos.

    Nuo 1989-ųjų V. Jocienė – jau tuometės Guostagalio pagrindinės mokyklos mokytoja. Daugybė vaikų iki pat 2010-ųjų iš šios Mokytojos mokėsi ne tik dėstomų dalykų, bet ir išsinešė tikrąsias žmogiškas vertybes – pareigingumą, atsakomybę, atjautą.

    Nuo 2013-ųjų iki šių dienų V. Jocienė dirbo Linkuvos kultūros centro Guostagalio skyriaus vadove kultūrinei veiklai. Dar 1995-aisiais baigusi Vilniaus dailės akademiją ir įgijusi dailės mokytojos specialybę V. Jocienė visais savo darbais ir veiklomis pateisino pasirinktą gyvenimo kelią. Pedagogo darbui būdingas rūpestingumas ir sąžiningumas bei meno sugebėjimai ją lydėjo visuose darbuose ir veiklose, kurių tik imdavosi. Sugebėjimai ir įgyvendinti projektai stebino ir aplinkinius, padėjo pelnyti ne vieną svarbų įvertinimą ir garsinti viso rajono vardą. Aktyviai įsitraukusi į vietos bendruomenės veiklą ir ilgus metus vadovavusi Guostagalio kaimo bendruomenei, V. Jocienė viena pirmųjų šalyje sukūrė socialinių paslaugų centrą, rengė įvairias šventes, saugojo kaimo ir apylinkių istoriją, turėjo dar daug ambicingų planų ateičiai…

    Nors kartais atrodydavo, kad Virginijos pilna visur – ir rajono moterų draugijos veikloje, ir folklorinio ansamblio „Linkava“ dainose, ir bičiulių socialdemokratų būryje, ir savojo paslaugų centro darbuose, ji visada pirmiausia buvo atsigręžusi į savo namus ir šeimą. Pro šalį keliaujantys grožėjosi pavyzdingai išpuoselėta sodyba, gėrėjosi nuoširdžiai kuriamais artimųjų santykiais, vertino Virginiją kaip puikią šeimininkę. Bendraudami su Virginija visada jautė palaikymą, išskirtinę energiją, užsidegimą savo sumanymams ir idėjoms. Deja, liks tik visų tų akimirkų tikrumas, liko tik tų akimirkų šviesa…

    Skaudžios netekties valandą dėl Virginijos Jocienės netekties nuoširdžiai užjaučiame vyrą Joną, vaikus ir visus artimuosius.

    Pakruojo rajono savivaldybė



    Gyvenimo kelias

    Į Guostagalį parvežtas respublikinis apdovanojimas

    Praėjusią savaitę Vilniuje, Mykolo Romerio universitete, surengta 6-oji tarptautinė mokslinė-praktinė viešojo valdymo pokyčių konferencija „Tarp efektyvumo ir socialinio poveikio“. Jos metu buvo apdovanoti respublikinio konkurso vietos bendruomenėms „Bendruomenė – Švyturys 2018 – kelias į sėkmę“ nominacijų nugalėtojai. Tarp keturių laureatų – ir Guostagalio bendruomenės pirmininkė Virginija Jocienė.

    Konferencijoje pranešimus pristatė ir mintimis apie viešojo valdymo tendencijas dalijosi ne tik Lietuvos ekspertai, bet ir svečiai iš Nyderlandų, Suomijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Estijos. Vėliau surengta diskusija, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras dr. Darius Urbonas, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja Aurelija Olendraitė, Seimo narys prof. Kęstutis Masiulis ir Lietuvos socialinių tyrimų centro Darbo rinkos tyrimų instituto vadovas prof. dr. Boguslavas Gruževskis.

    Klaipėdos savivaldybės archyvo nuotr.: V. Jocienei (trečia iš dešinės) įteigtas respublikinis apdovanojimas, kol kas tai aukščiausio lygio įvertinimas, kuriuo gali didžiuotis Guostagalio bendruomene

    Konkursą „Bendruomenė – Švyturys 2018 – kelias į sėkmę“ skelbė M. Romerio universitetas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, informacinis partneris „Savivaldybių žinios“ ir verslo partneris VšĮ „Pro Partners“. M. Romerio universiteto profesorius dr. Saulius Nefas akcentavo, kad konkursas rengiamas tam, kad būtų parodyti ir įvertinti žmonės, Lietuvoje darantys didelius darbus. Paskelbtos 4 nominacijos sulaukė 30 pretendentų, iš kurių geriausius išrinko komisija, sudaryta iš MRU mokslininkų, SAD ministerijos ir vietos bendruomeninių organizacijų atstovų.

    Pirmosios nominacijos „Vietos bendruomenės lyderis – vadybininkas“ apdovanojimas iškilmingai įteiktas Lapių (Klaipėdos raj.) bendruomenės centro pirmininkei Laimai Karbauskienei. Buvo įvertintas pirmininkės gebėjimas planuoti ir organizuoti bendruomenės veiklą, sutelkti jos narius.

    Antroji nominacija „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“ įteikta Guostagalio kaimo bendruomenei. Šios bendruomenės pirmininkė V. Jocienė įvertinta už 3 metų bendruomenės veiklą parašytus projektus, įsisavintą paramą, o didžiausiu indėliu ne tik į bendruomenės, bet ir visos seniūnijos gyvenimą, laikomas sukurtas Socialinių paslaugų centras. Pirmininkei įteikta įvertinimą žyminti statulėlė, sveikinimus nuo mūsų savivaldybės perdavė kartu į Vilnių vykusi mero patarėja Rūta Sausienė. Jau grįžusi namo, V. Jocienė sakė, kad toks įvertinimas netikėtas, bet malonus. Tryliktus metus bendruomenei vadovaujanti moteris tikina, kad tokia yra pirmininkų dalia – dirbti, nelaukiant įvertinimų. Be to, intensyvi veikla, retai leidžia atsipūsti – Virginija vadovauja ir Guostagalio kultūros skyriui, planuoja naujo sezono darbus.

    Trečioji nominacija „Benruomeniškiausia seniūnija arba savivaldybė“ įteigta Šiluvos seniūnijai (Raseinių rajonas), ketvirtoji nominacija „Kultūros kolektyvais garsi vietos bendruomenė“ – Nevarėnų miestelio bendruomenei „Ratas“ (Telšių rajonas).

    Simona Lipskytė

    • „Į Guostagalį parvežtas respublikinis apdovanojimas“//„Auksinė varpa“, 2019 m. kovo 20 d.


    Spaudoje
    Virginija ir Jonas Jociai 2018

    Guostagalio paslaugų centras – pirmas toks šalyje

    Nors praėjusį šeštadienį ir nebelepino karštas oras, guostagaliečiai būriavosi prie savųjų kultūros namų – vyko seniūnijos šventė, pavadinta „Po liepom, brandinančiom medų“. Šįkart ši skirta dviems išskirtinėms progoms – seniūnijos herbo pašventinimui bei naujo Guostagalio paslaugų centro veiklų pristatymui. Guostagalis – paskutinioji rajono seniūnija, kuri iki šiol neturėjo oficialaus savo herbo ir vėliavos, o paslaugų centras turėtų palengvinti šio krašto gyventojų buitį ir sukūrė naujų darbo vietų. Socialines paslaugas vietos ir aplinkiniams gyventojams teiksiantis centras kol kas neturi analogų šalyje.

    Herbe – žemdirbiško krašto įamžinimas

    Prie išpuoštos scenos šventės metu išskirtinė vieta skirta ir pagaliau patvirtintoms Guostagalio regalijoms – susirinkusieji skubėjo įsiamžinti ir gyrė ryškų, naują gyvenvietės simbolį – žemdirbiško krašto įkvėptame herbe pavaizduotas raudonu kaspinu perrišti javų pėdai, parinktas mėlynas fonas. Tie patys motyvai atsispindi ir vėliavoje. Šias regalijas pašventino Linkuvos parapijos klebonas Edvardas Zeidotas, vėliavą iškilmingai pakėlė visus sveikinusi Administracijos direktorė Erika Kižienė ir Guostagalio seniūnas, daugiausiai pastangų įdėjęs į tai, kad tokie simboliai atsirastų, Jonas Jocius. Nemažai laiko praėjo, kol buvo sukurtas herbas – šį darbą padarė Arvydas Každailis, vėliavą pasiuvo dailininkė Regina Irena Každailienė. Vizualizuotą herbą turėjo patvirtinti ir sostinėje įsikūrusi heraldikos komisija, ir savo dekretu pati prezidentė Dalia Grybauskaitė.

    Iš projekto lėšų – ir technika, ir automobilis, ir... mobili pirtis!

    Guostagalio paslaugų centro steigimui rajono Taryba pritarė dar 2016-ųjų gruodį, tačiau tik šių metų vasaros pabaigoje buvo pristatyti projekto „Kokybiškos paslaugos Guostagalio gyventojams“ lėšomis įsigyti daiktai ir planai. Daug laiko sugaišino paraiškos vertinimas, šią vis teko taisyti, kol ji atitiko visus keliamus standartus – praėjo beveik metai! Galutinė centro įsteigimo data – praėjusių metų vasaris. Kadangi centre bus vykdoma socialinius poreikius atliepanti veikla, Guostagalio paslaugų centras yra viešoji įstaiga, atitinkanti nevyriausybinės organizacijos statusą, o jos steigėjai yra net penki subjektai: Pakruojo rajono savivaldybė, Degėsių ir Guostagalio bendruomenės, ūkininkas Saulius Skikas ir IĮ „Vėtrungė“ savininkė Genovaitė Jaškulienė.

    V. Jocienės dėka Guostagalis šalyje kol kas vienintelis, pradėjęs vykdyti socialinį verslą, fone – Guostagalio herbas

    V. Jocienė pasakoja, kad steigti tokį darinį sugalvota neatsitiktinai – galvojant apie tai buvo susitinkama su vietos gyventojais, vykdyta ir anketinė apklausa. „Aktualiausios problemos gyvenantiems tokiose vietovėse kaip Guostagalis – ūkinės, erdvių tvarkymo, lankomos priežiūros paslaugos. Daugybė vyresnio amžiaus žmonių gyvena vieni, emigravę anūkai ir vaikai neturi galimybės kiekvieną savaitgalį grįžti ir padėti jiems“,- sako centro vadovė. Viena iš paslaugų bus ir maitinimo – įvairioms asmenininėms šventėms gaminamas maistas, gedulingų pietų ruošimas, išvažiuojamieji pobūviai – tokias paslaugas irgi teiks, nes projekto lėšomis įsigijo ne tik visą maistui ruošti reikalingą įrangą, gražius indus, bet ir mašiną, pritaikytą maistui išvežioti. Direktorė primena ir tai, kad nuo praėjusių metų nebeliko viešųjų darbų programos seniūnijoms, o rūpesčiai, kaip gražiai sutvarkyti viešąsias erdves, seniūnijas tebespaudžia... Šventės metu visi pakviesti apžiūrėti „didžausių“ projekto lėšomis įsigytų daiktų – traktoriaus, žoliapjovės-traktoriaus ir jau minėtos maisto išvežiojimo mašinos. Kad žoliapjovė puikiai veikia, pirmasis pademonstravo seniūnas Jonas Jocius, čia pat užvedęs ir jos, ir traktoriaus variklius. Techniką vairuos ir gyventojams paslaugas teiks žinomi guostagaliečiai – Saulius Skikas ir Mantas Virbickas.Technika gausiai aprūpinta priedais: traktorine šluota, sniego valytuvu, frontaliniu krautuvu, rotacine žoliapjove, žemės dirbimo freza, priekaba. Susirinkusiems tik neteko pamatyti mobilios pirties, nes ši dar nebuvo atvežta jos gamintojų, tačiau V. Jocienė pažada, kad pasilepinti joje galės visi norintys, juolab, kad gyventojai ypač pageidavo tokios paslaugos.

    Viso projektui skirta paramos suma - 71 520,19 Eur be PVM, už šias lėšas buvo ne tik įsigyti daiktai, bet ir skirta viešinimui, verslo plano rašymui, rinkos ištyrimui. Beveik 17 tūkstančių eurų prie šio projekto prisidėjo rajono savivaldybė, tapusi Guostagalio paslaugų centro projekto partnere. Numatytoms projekto veikloms įgyvendinti įkurtos 2,75 darbo vietos – maisto gamintoja dirbs Laima Lėjienė, socialines paslaugas teiks Raimondas Jurevičius, aplinkos tvarkymo – S. Skikas ir M. Virbickas, direktore – Virginija Jocienė.

    Pasak Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorės Marijos Žiubrienės, Guostagalio paslaugų centras, kol kas pirmasis šalyje, jau baigiantis įgyvendinti projekto tikslus ir pradėjęs vykdyti veiklas bei daryti socialinį poveikį vietos gyventojams, kiek jai žinoma, kituose rajonuose socialinio verslo projektai dar nepradėti įgyvendinti...

    Padėkos – už pagalbą ir nuoširdų darbą

    J. Jocius išdalino daugybę padėkų: pavaduotojai Danutei Šešplaukienei, žemės ūkio specialistei Linai Varneckienei, socialinių išmokų specialistei Donatai Linkutei, soc. darbuotojai Vaida Povilaitytė. Seniūnas dėkojo ir savo pagalbininkams – seniūnaičiams: Židrūnei Nakčiūnaitei (Šikšnių seniūnaitijos), Rūtai Kučytei (Degėsių sen.), Jonui Dragūnui (Butniūnų sen.), Audronei Rudienei (Javydonių sen.), Laimai Malinauskienei (Linkavičių sen.), Almai Bajalienei (Dvariūkų sen.) ir Sigutei Nakčiūnienei (Centrinės seniūnaitijos sen.). Jocienė už pagalbą įsteigiant paslaugų centrą negailėjo gražių žodžių merui Sauliui Gegieckui, administracijos direktorei E. Kižienei, savivaldybės finansų ir juridiniams skyriams, viešųjų pirkimų specialistei Laurai Nobuntienei, VVG „Pakruojo rajono patnerystė“ direktorei M. Žiubrienei, darbuotojoms Saidanai Areimienei ir Jovitai Trumpienei, Guostagalio žemės ūkio bendrovei. Graži šventė taip pat neapsėjo be geradarių, tai: rajono savivaldybės administracija, Guostagalio ir Degėsių žemės ūkio bendrovės, verslininkai Genovaitei ir Romui Jaškuliai, ūkininkai Algimantui Plačakis ir S. Skikas, Edita Jaskevičienė ir Jonas Burkus.

    Sveikinimai – įvykdžius darbus ir pramogos susirinkusiems

    Seniūnas J. Jocius, S. Skikas ir M. Virbickas šventės metu maloniai pozavo prie naujutėlės technikos, kuri netrukus išvažiuos į darbus gyventojų kiemuose ir daržuose

    Pristačius net du projektus, guostagaliečius sveikino mero pavaduotojas Jonas Juozapaitis (pastebėjęs, kad Guostgalyje betrūksta... tik bažnyčios!), administracijos direktorės pavaduotojas Marius Senulis, Seimo nario Antano Matulo padėjėja Jurga Girdzijauskienė, Seimo nario Arūno Gumuliausko padėjėjas Alvydas Žuvininkas, Linkuvos seniūnė Gitana Pašiškevičienė, Linkuvos socialinės globos namų direktorius Saulius Žaromskis, Degėsių kaimo bendruomenės atstovės Reda Gurkšnienė ir Gražvilė Rupulienė. A. Žuvininkas V. Jocienei perdavė ne tik Seimo nario sveikinimus, bet ir garbingą apdovanojimą – už indėlį į savo krašto puoselėjimą ji buvo apdovanota sidabriniu Lietuvos valstybės atkūrimo ženkleliu! Vėliau visi pakviesti ragauti gardžios guostagalio gaspadinių išvirtos žuvienės, pasiklausyti gyvai atliekamų dainų, pabendrauti prie arbatos puodelio. Visos šventės metu veikė Linkuvos socialinių globos namų gyventojų meninių dirbinių mugė, o laisvalaikio klubo „Rozalinas“ (prezidentas Vytautas Kanišauskas) įkurė vaikams skirtą erdvę – veikė batutai ir elektromobiliai. Seniūnijos šventę vainikavo ugnies šou.

    Simona Lipskytė


    Šaltiniai

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius – 100% (+16303-0=16303 wiki spaudos ženklai).