Virginija Ogintienė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Virginija Ogintienė

(Ladukaitė)

Virginija Ladukaitė - Ogintienė.jpg

Gimė 1960 m. rugpjūčio 19 d. (59 m.)
Pakruojo raj. Gataučių km.

Vaikai

dukra Inga g. 1981 m. sūnus Gedas g. 1983 m. ir Tomas g. 1987 m.


Veikla
Linkuvos gimnazijos geografijos ir anglų kalbos mokytoja

Išsilavinimas 1978 m. Linkuvos gimnazijos LIV laidą
Alma mater 1985 m. VVPI gamtos fakultetas,
1995 m. ŠU anglų kalba

Virginija Ladukaitė-Ogintienė (g. 1960 m. rugpjūčio 19 d. Pakruojo raj. Gataučių km.) — Linkuvos gimnazijos geografijos ir anglų kalbos mokytoja

Turinys

Biografija

Gimė 1960 m. rugpjūčio 19 d. Pakruojo raj. Gataučių kaime kolūkiečių šeimoje. 1975 m. pradėjo lankyti Linkuvos vidurinę mokyklą, baigusi Ūdekų aštuonmetę mokyklą. 1978 m. baigė Linkuvos gimnazijos LIV laidą. Tais pačiais metais pradėjo dirbti mokytoja Ūdekų pagrindinėje mokykloje. 19791985 m. mokėsi VVPI gamtos fakultete. Įgijo geografijos mokytojos specialybę. 1995 m. baigusi mokytojų kvalifikacijos kėlimo institutą, įgijo anglų kalbos mokytojos specialybę. 1995 m. pradėjo dirbti Linkuvos vidurinėje mokykloje anglų kalbos ir geografijos mokytoja. 1996 m. įgyja vyresniosios anglų kalbos mokytojos kvalifikacijos kategoriją. 2003 m. įgyja geografijos mokytojos kvalifikacijos kategoriją. 2007 m. įgyja geografijos mokytojo metodininko kvalifikacinę kategoriją.

Linkuvos gimnazijoje kaip auklėtoja išleido 2001 m. 77 ir 2009 m. 85 − ąją abiturientų laidas.

Virginija šeimoje užaugino dukrą Ingą g. 1981 m. sūnus Gedą g. 1983 m.ir Tomą g. 1987 m.

Prisiminimai

Cquote2.png

Mokykla sutiko plačiai atvertomis durimis, klasės draugai labai greitai priėmė į savo būrį, o mokytojai geranoriškai aiškino ir padėjo. Buvo sukomplektuotos trys devintos klasės. Patekau į 9b klasę, vadovaujamą mokytojos B. Dičpetrienės. Bendraklasiai buvo draugiški, greit susigyvenome, dabar net nepamenu, kiek naujokų atėjo į klasę, atrodo, kad mokėmės kartu visą laiką. Dešimtoje klasėje, išėjus keletai mokinių, klases sujungė. Liko dvi. Nuo tada mokėmės 32 mokiniai. Bet labai draugavome su „a“ klase. Visur dalyvaudavome kartu. Gal todėl iki šiol vykstantys susitikimai vyksta kartu, ne klasės , o LIV laidos.

Mokslai klasės mokiniams sekėsi gerai, klasė buvo viena geriausiai besimokančių klasių mokykloje. Pati mokiausi irgi gerai, vienintelis dalykas, kuris sekėsi sunkiausiai, buvo anglų kalba. Bet gyvenimas privertė – išmokau vėliau ir dabar mokau kitus. Nemėgau tiksliųjų mokslų, nors sekėsi gerai, bet jie man nepatiko. Labai patiko rusų kalbos pamokos, dėstomos mokytojos Nijolės Marcinkutės. Kiekviena pamoka-mažytė šventė, kažkas nauja, nežinoma, viskas susieta su aplinka, su aplink vykstančiais įvykiais. Mokytoja buvo griežta, reikli, bet labai suprato mokinius. Ir dabar ašaros kaupiasi akyse, kai prisimenu mokytojos vestą paskutinę pamoką. Niekad neužmiršiu ir lietuvių literatūros pamokų, kurias dėstė mokytoja Stanislava Lovčikaitė. Labai patiko šios pamokos, nes mėgau skaityti knygas, ypač poeziją. Mokytojos dėka pamilau literatūrą.

Labai aktyviai dalyvavome ir popamokinėje veikloje. Veikė būreliai. Labai noriai ruošėmės įvairiems renginiams, paskutinio skambučio šventei, tradiciniam spektakliui. Kiekvieną šeštadienį mokykloje vykdavo teminiai šokių vakarai. Pamenu talkas kolūkiuose-skanius pietus ir išdaigas laukuose, mokyklos aplinkos tvarkymo akcijas. Labai smagu buvo vasarą dalyvauti darbo ir poilsio stovyklose. Tokios ilgos atrodė tos kolūkio cukrinių runkelių vagos ir labai trumpi ir smagūs vakarai mokyklos bendrabutyje. Mokykloje vyko labai daug susitikimų. Susitikti su mumis atvykdavo garsūs rašytojai, poetai, aktoriai. Tai būdavo nepakartojamos akimirkos.


Virginija

Cquote1.png

„Sudie senieji, susitiksime Naujaisiais!“

Daugiau nei tris dešimtmečius, prieš pat Naujuosius, Ūdekų kultūros salėje ištariamas šis tradicinis pasveikinimas. Šventinis koncertas ir spektaklio premjera – ūdekiečių „atributai“, be kurių ne vienas neįsivaizduotų švenčių - ir šiemet pilna salė žmonių susirinko pažiūrėti naujų saviveiklininkų kūrinių. „Susirenkantys ne tik ūdekiečiai, bet ir svečiai iš aplinkinių vietovių nuteikia šventiškai, bet ir įrodo, kad ne sau, o visuomenei darome renginį, o kultūra labai reikalinga“,- sako ilgametė Ūdekų kultūros namų vadovė Vitalija Vareikienė.

Šventiniame koncerte pasirodė ūdekiečių dainininkės – puikiai žinomas ansamblis „Lakštutės“ ir kelią į žiūrovų širdis besiskinantis moterų vokalinis ansamblis „Sentimentai“, savo repertuare vietos randantis romansams. Abiems moterų kolektyvams vadovauja Vilma Zinkevičiūtė-Janickienė. Ne mažiau plojimų sulaukė ir 4-ių metų atlikėja Melita, dainavusi ir duetu su mama Aušra Jukniene. Nors šeima gyvena Pakruojyje, dažai lankosi pas Ūdekuose gyvenančius tėvus, tad nesunku ir repeticijas suderinti, ir žiūrovai – savi.

Autorės nuotr.: Po premjeros moterys nenustojo šypsotis – premjera pavyko! Iš kairės: A. Ašmonavičienė, V. Ogintienė (sėdi); A. Aperavičiūtė, režisierė V. Vareikienė, R. Urbonienė, D. Naudžiūnienė

„Šito spektaklio scenarijų saugojau dešimt metų, kaip sakau, juodai dienai, deja, bet tokia atėjo“,- juokaudama savo kultūros namų vadovė ir dramos ratelio vadovė V. Vareikienė. „Juoda diena“ – nebėra norinčių vaidinti vyrų! Užtat pasirinkta G. Mareckaitės pjesė „Penkios mylimos, arba kaip rasti šeimos laimę“ – čia kuriasi ir susipina skirtingų moterų likimai. Moterys, kaip visada, ieškančios meilės, supratimo, romantikos... Jas ant scenos įkūnijo daugybę metų vaidinanti Rita Poželienė, trečius metus ant scenos lipanti Daiva Naudžiūnienė (sulaukusi daugybę sveikinimų ne už mėgėjišką, bet kone profesionalią vaidybą!), vėl vaidybos džiaugsmą atradusios mokytojos Aldona Ašmonavičienė ir Virginija Ogintienė, debiutavusios Rasa Urbonienė ir Aistė Aperavičiūtė. „Tiesa, spektaklio personažai taikomi prie pačių aktorių charakterių, ieškome, kas kam tinka ir patinka. Mūsų aktorės – puikios, pavyzdingos, pačios siūlančios savo idėjas“,- kaip sekėsi dirbti moteriškame kolektyve, atskleidžia režisierė. Kaip visada, spektaklis turėtų būti parodytas ne tik Ūdekų, bet ir kitose scenose – lauks mėgėjų teatro pasirodymai, įvairios šventės.

Simona Lipskytė

Miuziklas "Aida" Kauno muzikiniame teatre...

Račkienė, Birutė Deveikienė, Vaiva Klupšienė, Aldona Ašonavičienė, Rasytė Ašmenavičienė, Virginija Ogintienė

Šaltiniai. Nuorodos

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: