Vokietijos krikščionių demokratų sąjunga

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Dabartinė federalinė kanclerė Angela Merkel

Krikščionių demokratų sąjunga (vok. Christlich Demokratische Union, CDU) - Vokietijos valdančiosios daugumos politinė partija; didžiausia konservatyvioji, dešiniojo centro partija Vokietijoje. CDU neveikia Bavarijoje, kur jos vaidmenį atlieka Krikščionių socialinė sąjunga (CSU). CDU bendradarbiauja su CSU federaciniame lygmenyje. Nors abi partijos išlaiko savo struktūrą, jos budestage sudaro bendrą frakciją ir rinkimų kampanijos metu tarpusavyje nekonkuruoja.

Elektoratas, ideologija

CDU/CSU rinkėjai tai daugiausia katalikai, protestantai, kaimo gyventojai, tačiau praktiškai visų ekonominių klasių atstovai. Partija yra paprastai konservatyvi ekonominės ir socialinės politkos klausimais ir labiau identifikuojama su katalikų ir protestantų bažnyčiomis nei kitos didžiosios partijos, tačiau partijos programa yra daugiau pragmatinė nei ideologinė. 1990 metais Krikščionių demokratų sąjunga susijungė su to paties pavadinimo Vokietijos Demokratinės Respublikos partija.

Istorija

1945 m. įkūrė Konradas Adenaueris (1876-1967).

Nuo 1973 m. iki pralaimėjimo rinkimuose 1998 m. partijai vadovavo Helmutas Kolis. Jį pakeitė Wolfgang Schäuble. Šis 2000 m. pradžioje po partijos finansavimo skandalo atsistatydino. Jį pakeitė Angela Merkel.

1998 m. nacionaliuose rinkimuose CDU surinko 28,4 %, o CSU 6,7 % balsų. 2002 m. CDU gavo 29,5 %, o CSU - 9 % balsų.Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: