Vytautas Aleksandras Cinauskas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Vytautas Aleksandras Cinauskas

Gimė 1930 m. birželio 6 d.
Pandėlyje, Rokiškio raj.
Mirė 2005 m. birželio 7 d. (75 m.)
Vilniuje

Sutuoktinis(-ė) Elvyra
Vaikai

Gytis, Roma


Veikla
rašytojas, poetas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas

Žymūs apdovanojimai

1998 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius

Vytautas Aleksandras Cinauskas (1930 m. birželio 6 d. Pandėlyje, Rokiškio raj.2005 m. birželio 7 d. Vilniuje) – rašytojas, poetas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas.

Biografija

1941 m. birželio 14 d. su šeima sovietų valdžios ištremtas į Altajaus kraštą, Raskazichos gyvenvietę. Čia mirė iš bado du broliukai, su mama liko tik vyriausias Vytautas ir sesutė Dalia. Tėvas, Lietuvos policijos tarnautojas, iš karto atskirtas, 1941 m. žuvo Kraslage. 1947 m. kartu su mama ir sesute iš tremties pabėgo į Lietuvą. Lankė Obelių gimnaziją. 1948 m. gegužės 5 d. suimtas ir vėl ištremtas į Krasnojarsko kraštą, Kozačinsko rajoną. Po metų pervežtas šiauriau į stibio kasyklas Severo Jenisejsko rajone. 1956 m. grįžo į Lietuvą. Dirbo betonuotoju Kauno HES statyboje, 19581996 m. Geologinės žvalgybos ekspedicijos gręžimo meistras, gręžimo darbų vykdytojas, geologinio gręžimo inžinierius, Kompleksinės geologinės žvalgybos ekspedicijos remontinių darbų cecho vyresnysis meistras. 19962000 m. Seimo narys.

Lietuvos kultūros fondo tarybos narys, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos etikos komisijos pirmininkas, tarybos narys, Tremtinių grįžimo fondo valdybos pirmininkas. Pilietybės suteikimo komisijos narys. Tautos fondo (JAV) įgaliotinių Lietuvoje darbo grupės narys. Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Žmona Elvyra, sūnus Gytis, duktė Roma. 1998 m. apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu.

Palaidotas Kairėnų kapinėse.

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: