YouTube

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Youtube)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
YouTube logotipas

YouTube yra interneto svetainė, kurioje kiekvienas prisiregistravęs gali įkelti, žiūrėti video įrašus ar dalintis jais su kitais. Svetainę 2005 m. vasarį įkūrė trys PayPal darbuotojai: Chad Hurley, Steve Chen ir Jawed Karim. YouTube vaizdo įrašams rodyti naudoja Macromedia Flash grotuvą.

YouTube duomenų bazėje yra virš 4 500 000 kategorizuotų vaizdo įrašų, tarp kurių yra ir filmų bei televizijos laidų ištraukų, muzikos videoklipų, namų darbo įrašų ir pan. Bet kurį įrašą galima nesunkiai įkelti į savo interneto svetainę ar blog'ą. YouTube griežta draudžia įkelti autoriaus teisėmis apsaugotus darbus, bet tokie įrašai svetainėje sudaro didelę visos kolekcijos dalį.

Svetainės populiarumas staigiai pakilo 2005-ųjų gruodį, kai į ją buvo įkeltas populiarus Lazy Sunday klipas iš Saturday Night Live. 2006-ųjų vasarį NBC Universal paprašė ištrinti iš YouTube kelis autorinėmis teisėmis apsagotus NBC vaizdo įrašus, tarp kurių buvo Lazy Sunday ir 2006 žiemos olimpinių žaidynių ištraukos.

2006 m. kovą visi Family Guy įrašai buvo išimti dėl autorių nusiskundimų. 2006-ųjų balandį YouTube padarė įkeliamoms byloms dešimties minučių limitą. Dabar šio limito nėra.

2006 m. spalį YouTube už 1,65 mlrd. JAV dolerių akcijomis nupirko pasaulio IT gigantas Google.[1]

Nuorodos

Šaltiniai

VikitekaLeidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: