Įžymybė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Real Madrid“ puolėjas Cristiano Ronaldo turi bene daugiausia gerbėjų socialiniuose tinkluose.[1]

Įžymybė – pramogų verslo atstovas, gali būti atlikėjas, aktorius, atletas, modelis ir kt. žvaigždės, kuriuos atpažįsta didžioji dalis visuomenės. Žvaigždės dažnai yra tie žmonės, kurie sulaukia didelio žiniasklaidos dėmesio ir apie juos dažnai rašoma ar pasakojama žiniasklaidos priemonėse.

Yra nemažai būdų, kaip konkretus žmogus gali tapti žvaigžde. Dažniausiai tai sąlygoja jo profesija, talentas, gebėjimai, pasirodymai žiniasklaidoje ar netgi visiškas atsitiktinumas. Tapti žvaigžde galima net ir per labai trumpą laiką, tačiau šlovės laikas lygiai taip pat gali tęstis neilgai – šis reiškinys vadinamas „15 minučių šlovės“. Neretai žmonės, norėdami tapti ar išlikti žvaigždėmis, imasi apgalvotų, netgi apgaulingų veiksmų, kad išlaikytų žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį.

XX–XXI a. itin didelis visuomenės dėmesys žvaigždėms sukūrė tokius reiškinius kaip „geltonoji spauda“, gandų žiniasklaida, paparacų veiklą ir tinklaraščių apie įžymybes rašymas.

Prie žvaigždžių fenomeno išpopuliarinimo, ypač kine ir muzikoje, daug prisidėjo žiniasklaida, kuri, išnaudodama savo milžinišką apimtį ir pasiekiamumą, padaro žvaigždes matomas dar dažniau ir dar didesniam skaičiui žmonių.

XXI a. tapo populiarūs realybės šou ir jų žvaigždės. Pastaraisiais metais iškilo žvaigždės (influenceriai) socialiniuose tinkluose, kurie pritraukia tūkstantines ar milijonines gerbėjų minias.[2][3] Paprastai jie tampa įžymūs viešindami savo gyvenimą socialinėje žiniasklaidoje (vloguose, bloguose). Tačiau ir tradicinės garsenybės gali turėti daug sekėjų, dalintis savo gyvenimo akimirkomis be tradicinės žiniasklaidos (televizijos, radijo, spaudos) pagalbos. O socialinės žiniasklaidos įžymybės gali garsinantis ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse.

Šaltiniai[taisyti]


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3136-0=3136 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti