Šešuolių pagrindinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Ukmergės rajono
Šešuolių pagrindinė mokykla
Gyvenvietė: Šešuoliai
Uždaryta (prijungta): 2012 m.
Mokinių skaičius 72
Mokytojų skaičius 15
Mokyklos direktorė(-ius) Ramunė Dudėnienė

Ukmergės rajono Šešuolių pagrindinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Ukmergės raj., Šešuoliuose, vykdanti priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lietuvių kalba intelekto sutrikimų turintiesiems vaikams. Įstaigos kodas 190339026. Steigėjas Ukmergės rajono savivaldybės taryba. Filialas: Ukmergės rajono Šešuolių pagrindinės mokyklos Liaušių pradinio ugdymo skyrius.

Istorija[taisyti]

Mokyklos įkūrimą galima sieti su miestelio ir bažnyčios įsteigimo data 1572 m., kadangi tuomet klebonas buvo įpareigotas išlaikyti mokytoją ir mokyklą. XIX a. carinėje Lietuvoje Šešuoliai turėjo daraktorinę mokyklą, veikusią Dvarninių kaime be pastovios vietos (pamokos vyko pas valstiečius, kurių vaikai mokėsi).

1903 m. įkurta oficialioji rusiška mokykla. Tam caro valdžia išnuomojo pusę J. Gutmano namo. Mokykla turėjo elementorių, iš kurio mokiniai mokėsi rusiškai skaityti ir rašyti. 1909 m. pastatyta nauja pradinė mokykla (lankė 30 mokinių, buvo 1 mokytojas). 1919 m. atnaujintoje mokykloje dirbo jau 2 mokytojai, mokę keturių skyrių vaikus lietuvių kalbos, aritmetikos, istorijos, geografijos ir kitų dalykų. Mokslas buvo nemokamas. 1940 m. dėl politinių neramumų nuverstas mokyklos kieme stovėjęs Laisvės paminklas. II pasaulinio karo metu mokiniai ne tik mokėsi, bet ir rengė sporto varžybas, vakarones. 1945-1949 m. dėl trėmimų, sovietų ir partizanų susirėmimų mokykla skurdo – trūko suolų, vadovėlių, mokytojai buvo verčiami skatinti mokinius stoti į pionierius. 1949 m. ūkininko Damulio dvaro pastate įsikūrė septynmetė mokykla, kuri 1962 m. pertvarkyta į aštuonmetę, 1990 m. – į devynmetę, o nuo 1993 m. - į pagrindinę mokyklą.

2012 m. rugsėjo 1 d. prijungta prie Ukmergės Šilo pagrindinės mokyklos.

Direktoriai[reikalingas šaltinis][taisyti]


Žymūs mokiniai[taisyti]

Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+2985-61=2924 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Meniu
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti