Šiaulių sanatorinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Šiaulių sanatorinė mokykla
Gyvenvietė: Šiauliai
Adresas: K. Kalinausko g. 17
Įkurta: 1970 m.
Mokinių skaičius 107 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 33 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Vanda Tarasovienė

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Šiaulių sanatorinė mokykla – valstybinė sanatorinė dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Šiauliuose, K. Kalinausko g. 17, vykdanti pradinio, pagrindinio ir papildomo specialiojo ugdymo programas lietuvių kalba judesio ir padėties sutrikimų turintiesiems vaikams. Įstaigos kodas 190983964. Šiaulių m. savivaldybė (nuo 2010 m.).

Mokykla[taisyti]

Šiaulių sanatorinė mokykla įkurta 1970 m. ir yra vienintelė mokykla respublikoje, kurioje gydomi ir mokomi vaikai, sergantys skolioze (stuburo iškrypimu), stuburo osteochondropatija, krūtinės ląstos deformacijomis ir kt. Į mokyklą gydytis ir mokytis priimami 7-17 metų (2-10 klasės) vaikai iš visos respublikos, turintys gydytojų ortopedų siuntimą. Gydoma konservatyviu kompleksiniu būdu: gydomoji kūno kultūra, plaukimas, masažas, fizioterapija. Didelis dėmesys gydymo metodikoje skiriamas grūdinimui, aeracijai. Mokykla taip pat turi internato savybių - mokykla turi savo bendrabutį, kuriame mokiniai miega per naktį ir ilsisi dieną, o pamokų ruoša taip pat vyksta mokykloje. Į mokinių dienos grafiką yra įtrauktas ir dienos poilsis (pietų miegas). Pamokų ir pamokų ruošos metu moksleiviai dirba gulėdami, kad stuburas būtų kuo mažiau apkrautas.

Direktoriai[taisyti]

Mokiniai[taisyti]

Šiuo metu mokykloje mokosi apie 100-120 mokinių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, taip pat su įvairiomis ligomis ir įvairiu išsilavinimu.

Nuorodos[taisyti]Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius (+2490-249=2241 wiki spaudos ženklai).