Žemės ūkio enciklopedija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Pereiti į navigaciją Jump to search

Žemės ūkio enciklopedija (ŽŪE) – mokslinė 3 tomų enciklopedija apie pasaulio ir Lietuvos žemės ūkį. Tai pirmasis tokios apimties leidinys lietuvių kalba agrarinių mokslų tematika.

Apimtis[taisyti]

25 000 straipsnių, 3 000 iliustracijų.

Aprašoma terminijos specifika, pateikiami sinonimai, nurodomos neteiktinos vartoti sąvokų formos, lotyniški biologijos ir veterinarijos terminų atitikmenys. ŽŪE taip pat gausu straipsnių apie Lietuvos ir viso pasaulio žemės ūkio mokslų, tyrimų ir mokymo įstaigas, mokslininkus.

Tomai[taisyti]

1998 m. buvo išleistas pirmasis tomas. Terminų

  • I tomas: A-kabamasis, 1998.
  • II tomas: kabamasis – plimutrokai, 2003.
  • III tomas: plimutrokai – Žvirgždas, 2008.

Leidėjai[taisyti]

Žemės ūkio enciklopedija, t. 1-2

Žemės ūkio enciklopediją išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas.

Atsakingieji redaktoriai – Albinas Kusta (I tomas), Romualdas Simonaitis (II tomas).

Kiti ŽUE redaktoriai – Danutė Rimšienė, Vytautas Spečiūnas, Teresa Timoškienė.

Straipsnius rašė, leidėjus bei autorius konsultavo (bei kitaip dalykiškai padėjo) Lietuvos žemės ūkio universiteto, Lietuvos veterinarijos akademijos, Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto, Lietuvos gyvulininkystės instituto, Lietuvos maisto instituto, Lietuvos miškų instituto, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto, Lietuvos vandens ūkio instituto, Lietuvos veterinarijos instituto, Lietuvos žemdirbystės instituto, Lietuvos žemės ūkio inžinerijos instituto mokslininkai, Vilniaus universiteto, Botanikos, Ekologijos ir Lietuvos istorijos institutų mokslo darbuotojai.

Rėmėjai[taisyti]

Leidinio sąmatinė parengimo kaina – 400 000 lt.

Žemės ūkio enciklopedijos leidimą parėmė Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos žemės ūkio ministerija, Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos mokslų akademija. Lietuvos žemės ūkio universitetas yra Žemės ūkio enciklopedijos globėjas.