Dėl titulinio puslapio tobulinimo

Jump to navigation Jump to search

Dėl titulinio puslapio tobulinimo

Gal kas turite, kokių idėjų kaip patobulinti ELIP titulinį pagrindinį puslapį. Rašykite, teikite pavyzdžius, bandykite realizuoti.

Vitas Povilaitis Aptarimas Indėlis2018 m. spalio 3 d., 19:15
Redagavo autorius.
Paskutinis pakeitimas: 2018 m. spalio 12 d., 12:33

Jau gal pastebėjote, kad neseniai Pagrindiniame puslapyje parodomas vienas iš Lietuvos koplyčių kategorijos straipsnių. Gal jie ne visai yra pritaikyti parodymui Pagrindiniame puslapyje ir tai tik viena nedidelė Enciklopedijoje Lietuvai ir pasauliui rašomų straipsnių tema.

Gal reikėtų Enciklopedijoje Lietuvai ir pasauliui organizuoti pavyzdinių straipsnių rinkimus iš įvairių sričių. Tokiems pavyzdinių straipsnių rinkimams galima būtų panaudoti puslapius Pavyzdiniai straipsniai ir Kandidatų į pavyzdinius straipsnius rinkimai. Pradžiai galima būtų peržiūrėti jau esančius kategorijose Vertingi bei Savaitės straipsnius. Išrinkus pavyzdinius straipsnius ir atitinkamai juos parengus, kad įstačius į pagrindinį puslapį būtų matoma tik pagrindinė dalis, kuri būtų sumažinta, bet nusakytų pagrindinę straipsnio temą. Tokius išrinktus straipsnius priskyrus kategorijai Pavyzdiniai straipsniai, iš kurios būtų atsitiktinai jie imami ir rodomi Pagrindiniame puslapyje.

Tokiuose pavyzdinių straipsnių rinkimuose turėtų dalyvauti mokslo ir leidėjų tarybų nariai. O siūlyti kandidatus galėtų kiekvienas leidėjas.

Norėčiau visu pirma su jumis pasitarti ar tokiai įdėjai pritariate ir galite pasisiūti, kas organizuos tokių pavyzdinių straipsnių rinkimus.

Vitas Povilaitis Aptarimas Indėlis2018 m. spalio 5 d., 14:28

Sveiki,

subtilus dalykas tas „vertingumas“… Apskritai enciklopedijose beverčių straipsnių neturėtų būti :) Tik vertingi. Tad jei jau ir daryti kokius nors grupavimius, tai gal nevadinti „vertingi straipsniai“ nes taip iš karto nuvertiname kitus straipsnius. Gal geriau „teminiai straipsniai“ ar kaip nors panašiai - kokia nors tema susiję straipsniai…

Tai tokia mintis atėjo pamašius temą „vertingi straipsniai“…

Sėkmės


Autorius: Aidas Žandaris
Vitas Povilaitis Aptarimas Indėlis2018 m. spalio 5 d., 17:33

Šiuo atveju "vertingi" turima galvoje balsavimo metu vieni iš vertingiausių, geriausių straipsnių, tie straipsniai, kurie tenkina Vertingų straipsnių reikalavimus ir yra pilnai tvarkingi ir kuriais mes jau galime pasidžiaugti.

Vadinti "teminiais" vargu ar būtų galima, nes vertingais gali būti siūlomi pačių įvairiausių temų atskiri straipsniai.

Vitas Povilaitis Aptarimas Indėlis2018 m. spalio 5 d., 17:39
 

Sveiki,

Pritariu Aidui: geriau būtų parinkti kokį kitą pavadinimą vietoj „vertingi straipsniai“. Juolab, kas vienam pasirodo vertinga, kitam gali būti {nesvarbu, neįdomu} = nevertinga.

Siūlau vadinti: „ išskirtiniai straipsniai“ (tokie, kuriuos verta išskirti iš kitų, visiems parodyti). Panašiai yra vadinami tarptautinėse mokslinėse konferencijose yra apdovanojami išrinkti geriausi pranešimai, tarptautinių žurnalų straipsniai ar pan.: „outstanding contribution“ "for+outstanding+contribution"

Pagarbiai Saulius


Autorius: Saulius Maskeliūnas
Vitas Povilaitis Aptarimas Indėlis2018 m. spalio 6 d., 07:59

Pritariu vadinti "pavyzdiniais straipsniais"


Autorius: Emilija Stanevičienė
Vitas Povilaitis Aptarimas Indėlis2018 m. spalio 6 d., 08:02
 

Manau, terminas tinkamas (ypač turint omenyje, kad „išskirtinis straipsnis“ juk gali būti ne tik išskirtinai geras, bet ir išskirtinai blogas :-)

„Pavyzdiniai straipsniai“ Vikipedijoje – yra pažymimi 'bronzinėmis žvaigždutėmis', angl. „Featured articles“ Anglų Vikipedija. Featured_articles. Turima omenyje ypatingai kokybiškas ir išsamus nagrinėjamos temos (objekto, reiškinio ar kt.) aprašymas; tokių straipsnių pvz. anglų k. Vikipedijoje yra ~0,1%. Juos išrenka Vikipedijos redaktoriai (t.y., visi, kas kuria, tobulina Vikipedijos turinį: Anglų Vikipedija. Wikipedians).


Autorius: Saulius Maskeliūnas
Vitas Povilaitis Aptarimas Indėlis2018 m. spalio 6 d., 08:05
 

Ačiū visiems pasisakiusiems, nuspręsta rinkti pavyzdinius straipsnius. Todėl galite jau siūlyti kandidatus.

Vitas Povilaitis Aptarimas Indėlis2018 m. spalio 6 d., 08:21
 

Vakar padariau, kad pastovios arba retai keičiamos pagrindinio puslapio dalys būtų automatiškai suskliaustos paliekant skaitytojui jas parodyti. Tokiu būdu pagrindiniame puslapyje bus pateikiama pastoviai besikeičianti informacija, nuo to tikiuosi pagerės svetainės lankomumas.

Vitas Povilaitis Aptarimas Indėlis2018 m. spalio 12 d., 13:06