Žygaičių gimnazija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Žygaičių gimnazija
Gyvenvietė: Žygaičiai
Adresas: Žygaičių g. 17
Įkurta: 1907 m.
Mokinių skaičius 279 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 35 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Daiva Gabietaitė

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Žygaičių gimnazija – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Tauragės raj., Žygaičiuose, Topolių g. 20, vykdanti pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas. Įstaigos kodas 190469660.

Filialai:

  • Žygaičių vidurinės mokyklos Kęsčių skyrius;
  • Žygaičių vidurinės mokyklos Aukštupių skyrius;
  • Žygaičių vidurinės mokyklos Visbarų skyrius.

Istorija[taisyti]

Žygaičių pradinė mokykla įsikūrė 1907-1908 m. Ji savo pastato neturėjo. Patalpos buvo nuomojamos pas privačius asmenis: Antaną Juciką, Joną Genį, Julių Olberkį, Praną Gečą. Caro laikais mokiniai buvo mokomi rusiškai, o vokiečių okupacijos metais – vokiškai.

Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu mokykla irgi savo patalpų neturėjo ir nuomojo pas privačius asmenis. Žygaičiuose veikė vieno komplekto pradinė. Apie 1928-1929 m. čia su visais keturiais skyriais dirbo mokytoja Majutė, vėliau atkeltas naujas mokyklos vedėjas Klemensas Baublys ir mokytoja Ona Krivickaitė, vėliau tapusi Baubliene. Į Žygaičius, savo tėviškę, parėjo dirbti mokytojas Vincas Gečas. Ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje Žygaičiuose veikė šeši skyriai, dirbo nauji mokytojai: Danutė Dūdaitė, Stefa Vataitytė, Petras Jankantas ir kiti. 1935-1936 m. mokytojui K. Baubliui vadovaujant Žygaičiuose pastatyta mokykla, jos pirmame aukšte buvo klasės, antrame – mokytojų butai. Nustūmus pertvarą, dvi gretimos klasės tapdavo erdvia sale. Įvairiomis progomis, o ypač per šventes, čia būdavo vaidinama, dainuojama, šokama, deklamuojama.

II pasaulinio karo metais mokykla buvo paversta grūdų sandėliu, o kai vokiečių armija 1944 m. spalio mėnesį traukėsi iš Žygaičių, sudeginta. Mokykla, netekusi savo pastato, vėl turėjo nuomotis patalpas pas privačius asmenis. Gaisro metu ji prarado ne tik savo materialinę bazę, bet buvo sunaikintos ir vaizdinės priemonės bei dokumentai. 1945 m. mokykla pradėjo atkuriamąjį darbą.

Nuo 1959/1960 mokslo metų Žygaičių septynmetė mokykla pradėjo peraugti į vidurinę mokyklą. Mokykloje dirbo 18 mokytojų, mokėsi 257 mokiniai. Veikė choro, sporto, jaunųjų technikų būreliai. 1964 m. Žygaičių vidurinė mokykla išleido pirmąją abiturientų laidą. Vienuoliktosios klasės baigimo pažymėjimus įsigijo 18 abiturientų. Direktoriui Algirdui Raudomanskiui mirus, nuo 1971 m. mokyklai vadovavo Aldona Žąsytienė, jai išvykus iš Žygaičių, mokyklos direktoriumi tapo Vincentas Lukošius. Jo rūpesčiu pastatyti dabartiniai mokyklos korpusai, mokinių bendrabutis, mokytojų daugiabutis, pradėtas rengti stadionas, įrengta šaudykla. 1991-1995 m. perstatytas mokyklos stogas, sutvirtinta fasadinė siena, įrengta aktų salė, kuri kartu su mokyklos fojė buvo papuošta medžio apdaila. Nuo 2001 m. mokyklai vadovauja Daiva Gabietaitė. Jos iniciatyva ir rūpesčiu mokykla sėkmingai pasiruošė akreditacijai ir tapo gimnazija. Iki 2005 m. mokyklą baigė 42 abiturientų laidos.

2005-2006 m.m. sutelktomis bendruomenės pastangomis mokykla akredituota, o nuo 2006 m. birželio 20 d. tapo gimnazija. 2006 m. į gyvenimą išleista pirmoji gimnazistų laida.

Direktoriai[taisyti]


Mokiniai[taisyti]

Žygaičių vidurinėje mokykloje kurį laiką mokėsi:

Himnas[taisyti]

Po Žygaičių žaliaisiais klevais
Mokykla mus sutinka jauki.
Čia tėvai mūsų mokės kadais,
Čia balsai vis dar skamba jauni.

Priedainis

Skambėk, mūs mokykla, skambėk!
Kaip Žygaičių gėlė vis žydėk!
Tu gražiausia gėlė,
Tu skaidriausia versmė!
Ir dainoj, ir širdy atsiliepk!
Tu atvėrei šaltinį žinių,
Mokai tiesą ir šviesą mylėt.
Draugo ranką savojoj jaučiu
Ir negali daina neskambėt.
Mes mokykloje tartum namuos.
Jos ritmu mūsų dienos pulsuoja.
Ją įpynėm į posmus dainos.
Ją išpuošim ir darbu savuoju.
Kai keliai mus pašauks tolimi,
Kai kitur savo dainą dainuosim,
Tu prie kelio rymosi, brangi,
Žiburiais tartum rankomis mosi.
Gyvuok, mūs mokykla, gyvuok!
Žiburiais tartum rankomis mok!
Tu vaikystės knyga,
Amžinai atversta,
Ir todėl tu viena ir šventa!

Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+5646-55=5591 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Meniu
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti