Ažulaukės pagrindinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Ažulaukės pagrindinė mokykla
Gyvenvietė: Ažulaukė
Uždaryta (prijungta): 2010 m.
Mokinių skaičius 45
Mokytojų skaičius 7
Mokyklos direktorė(-ius) Leokadija Meškunec

Vilniaus rajono Ažulaukės pagrindinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Ažulaukėje (Vilniaus raj.), vykdanti priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lenkų kalba. Įstaigos kodas 191317641. Steigėjas Vilniaus rajono savivaldybės taryba.

Istorija[taisyti]

Ažulaukės gyvenvietėje mokinius pradėta mokyti privačiuose namuose nuo 1908 m. Iš pradžių tai buvo tik trimetė mokykla rusų dėstoma kalba. 1922 m. mokykla tapo valstybine įstaiga, kurioje mokiniai buvo mokomi gimtąja lenkų kalba. 1923 m. buvo pastatytas mokyklos medinis pastatas. Mokyklos statybai žemės sklypą skyrė Rapol Slizien, Liubavos kaimo gyventojas. Tuo metu mokykla buvo keturmetė ir turėjo 130 mokinių. Mokiniai mokėsi gimtosios lenkų kalbos, matematikos, geografijos, istorijos, tikybos ir darbų. Mokykla tapo kultūros centru, kartą per mėnesį į mokyklą atveždavo kino filmų, kuriuos galėdavo pamatyti aplinkinių kaimų gyventojai.

Iki 1942 m. mokyklai vadovavo Vladislav Rudak. Nuo 1942 m. mokyklai vadovauti pradėjo Zigmas Balavičius. Karo metais Zigmas Balavičius buvo persekiojamas ir kankinamas, jis paliko mokyklą, išvyko į Vilnių ir daugiau nebegrįžo, o jo vietą užėmė Barvydis. Visi mokytojai turėjo vidurinį arba vidurinį pedagoginį išsilavinimą, tobulindavosi rengiamuose kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Pokario metais mokykla dirbo dviem pamainomis ir tėvų ir mokytojų prašymu buvo atidaryta 5-oji klasė. Nuo 1951 m. mokykla tapo septynmete, o nuo 1961 m. – aštuonmete. Nuo 1958 m. mokyklai vadovavo Voicech Spievak. 1961 m. pradėta mokyklos mūrinio priestato statyba. 1963 m. mokykloje buvo įsteigtas internatas, kuris veikė iki 1994 m.

Nuo 1973 m. mokyklos direktore tapo Leokadija Meškunec, kuri nuo 1968 m. buvo direktoriaus pavaduotoja.

1987 m. mokykla tapo devynmete, o 2000 m. – dešimtmete mokykla.

1998 metais mokykla šventė 90-metį, kurio metu buvo atidaryta mokyklos biblioteka.

2010 m. rugsėjo 1 d. prijungta prie Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos.

Nuorodos[taisyti]


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+2954-56=2898 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Meniu
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti