Al-Qaeda

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Al-Qaeda priskiriamos teroristinės atakos pasaulyje

Al-Qaedaislamo fundamentalistų tarptautinė teroristinė grupuotė. Vykdo teroristines operacijas visame pasaulyje. Al-Qaeda buvo sukurta 1988 m. vasario mėn. Afganistane ir buvo skirta kovoti su sovietų įsiveržimu. Po sovietų armijos išvedimo iš Afganistano Al-Qaeda savo veiksmus nukreipė prieš JAV, Vakarų pasaulį ir jo sąjungininkus arabų šalyse. 1998 m. Osama bin Ladenas pareiškė, kad Al-Qaedos pagrindu bus sukurtas „Tarptautinis islamo Džihado frontas prieš hebrajus ir kryžiuočius“. Al-Qaeda išpažįsta „Globalaus Džihado Salafi“ idėjas.

Tuomet Al-Qaeda bendradarbiavo su egiptiečių teroristine grupuote „Egipto Islamo Džihadas“. Birželio 2001 m. ši partnerystė buvo įforminta ir dvi teroristinės grupuotės susijungia į vieną – Qaedar al-Jihad.

Bin Ladenas sugebėjo paversti terorizmą universaliu įrankiu kovojant su Vakarų įtaka Islamo pasauliui. „Al-Qaeda“ unikali tuo, kad grupuotė sugebėjo kontroliuoti ir suvienyti daugybę kitų iki šiol nepriklausomų teroristinių grupuočių.Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 105% (+3509-157=3352 wiki spaudos ženklai).