Algirdas Ramanauskas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Algis Ramanauskas)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Algirdas Ramanauskas

Gimė 1970 m. lapkričio 27 d. (49 m.)
Lietuva Vilnius

Sutuoktinis(-ė) Išsiskyręs
Vaikai

Adomas Dovydas


Pareigos Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys
Partija Tėvynės Sąjunga
nuo 2004 m.

Algirdas Ramanauskas (Algis Greitai; g. 1970 m. lapkričio 27 d. Vilniuje) – aktorius, TV ir radijo laidų vedėjas, visuomenininkas, politikas.

Išsilavinimas[taisyti]

1977 m. Algirdas pradėjo lankyti Vilniaus ... vidurinę mokyklą, kurią baigė 1988 m.

Studijavo Vilniaus universiteto Teisės fakultete.

Darbo ir veiklos patirtis[taisyti]

UAB „Darnaus Juoko Vajus“ komercijos direktorius.

Veikla televizijoje[taisyti]

Dar nepradėjus Lietuvoje veikti komerciniams televizijos kanalams, A. Ramanauskas su kolega R. Šapausku sukūrė juodojo humoro projektą „Radioshow“, kuris pirma transliuotas radijo eteryje, 1995 m. persikėlė į LNK televiziją. Transliavimo pobūdis buvo nepastovus, todėl ne kartą būdavo keičiama transliuojanti televizija ir radijas. Nuo 2005 metų "Radioshow" transliuojama radijo stotyje "Vox Maris".

Prisidėjo prie laidos “Bentski Šou“ kūrimo, buvo TV3 infošou „Be Tabu“ ir „Be Tabu Savaitė“ vedėju. LNK televizijoje A. Ramanausko ir R. Šapausko duetas įkūrė laidą „Orbita“. Tuo pačiu metu buvo transliuojamas solinis A. Ramanausko personažo Zbignevo „ZBTV“ šou, vėliau su R. Šapausku kūrė TV laidą „Ragai“, kurioje įkūnijo meistro Broniaus personažą. Taip pat nuo 2004 iki 2007 metų vedė laidą „Nacionalinė muzikos lyga“. Jau kelerius metus humoro laidos „Dviračio šou“ kuria peliuko Sūrskio personažą.

2007 m. vedė LNK laidą "Le Broniaus šou" kaip prancūzų kilmės Lietuvis Bronius Le Bronjus. 2008 m. kartu su Inga Jankauskaite vedė LNK muzikinį šou „Žvaigždžių duetai 2“, 2009 m. – LNK žaidimą–viktoriną „Vienas prieš visus“, humoro laidą „Nr. 1“ bei „Supertortas“, 2009, 2010, 2011 m. – komisijos pirmininkas LNK talentų šou „2 minutės šlovės“. 2009 m. su aktore Renata Kutinaite, o 2010 m. su aktore Inga NorkuteLNK „slaptos kameros“ tipo laidos „Pričiupom!“ vedėjas. [1] 2010 m. kartu su Marium JampolskiuLNK muzikinio projekto „Lietuvos daina“ vedėjas, [2] o nuo 2011 m. kartu su juo – LNK šou „Supermiestas“ vedėjai. Nuo 2011 m. rugsėjo mėn. kartu su Rimante Kulvinskyte – LNK šou „Dainuok, jei gali“ vedėjas.

2012 m. vėl tapo LNK muzikinio šou „Žvaigždžių duetai“ („Žvaigždžių duetai 6. Lemiama kova“) vedėju, kuriame jo porininkas – Rolandas Vilkončius.

Kita veikla[taisyti]

1989 m. kartu su Dariumi Karveliu įkūrė muzikos grupę „Svastikos Sukitės Greitai“ (dar žinomą kaip SSG), kurioje vienu metu dainavo ir V. Riaubiškytė. 1995 m. išleido studijinį albumą „Radioshow“. Vėliau ilgą laiką buvusi neaktyvi, grupė atgimė 2008 m., vokalistu pasikvietus buvusį kapelos „Ventukai“ narį Dovydą Kumpikevičių. 2009 m. išleido albumą „Gyvai“. Garsesnės grupės dainos – „Atbėgo Kariūnai, Sušaudė Brazauską“, „Mano Katė Mėgsta Šaudyt“ ir kt. Atlieka ne tik savos kūrybos, bet ir Joy Division, Frank Sinatra ir Steely Dan koverius.

A. Ramanauskas taip pat yra įsitvirtinęs portale www. ctv. lt ir ten atlieka daug juodojo humoro personažų.

Sukūrė vaidmenis: estų komedijoje „Made in Estonia“, AXX demonstruotuose E. Vėlyvio filmuose „Matvaju“ bei „Mazgas“, taip pat „Zero“, Kęsto Gudavičiaus „Keturios susikertančios tiesės“, Vyto Dambrausko filme „Painiava“[3].

2010 m. suvaidino grupės InCulto eurovizinės dainos „Eastern European Funk“ vaizdo klipe.

Visuomeninė ir politinė veikla[taisyti]

Nuo 2006 m. Tėvynės sąjungos Vilniaus miesto skyriaus narys.

Nuo 2007 m. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys.

Nuorodos, šaltiniai[taisyti]


Vikicitatos

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+34-0=34 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti