Anna Rumbauskienė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Anna Rumbauskienė
Anna Rumbauskienė.jpg

Gimė 1932 m. birželio 6 d.
Rusijos TSR, Riazanės srityje
Mirė 2012 m. spalio 14 d. (80 m.)
Linkuva

Sutuoktinis(-ė) Stasys Rumbauskas
Vaikai

duktė Onutė Rumbauskaitė-Grigaliūnienė, sūnus Kęstutis


Veikla

Išsilavinimas Moršansko mokytojų institutas
Alma mater 2000 m. Šiaulių universitetas

Anna Rumbauskienė (g. 1932 m. birželio 6 d. tuometinėje Rusijos TSR, Riazanės srityje — 2012 m. spalio 14 d. palaidota Linkuvoje) — Linkuvos K.Požėlos vidurinės mokyklos rusų kalbos mokytoja.

Biografija

Gimė 1932 m. birželio 6 d. tuometinėje Rusijos TSR, Riazanės srityje. Baigusi vidurinę mokyklą įstojo į Moršansko mokytojų institutą. Gavusi diplomą pagal paskyrimą dirbo Sibire, Krasnousovo srityje, kur mokė politinių tremtinių vaikus. 1954 m.ištekėjo už lietuvio, karinę tarnybą atliekančio Stasio Rumbausko, ir 1955 m. su juo atvyko į Lietuvą. Linkuvos darbo jaunimo mokykloje pradėjo dirbti nuo 1956 m. Mokykla keletą kartų buvo pervardinta į vakarinę, sezoninę, neakivaizdinę, galų gale tapo Pakruojo neakivaizdinės mokyklos filialu. Čia Anna dėstė ne tik rusų kalbą ir literatūrą, bet ir biologiją, etiką.

Nuo 1971 m. pradėjo dirbti Linkuvos K.Požėlos vidurinėje mokykloje rusų k. ir literatūros mokytoja. Dėstė 5-11 klasėse. Vadovavo mokyklos Raudonojo kryžiaus organizacijai. 1974 m. kartu su mokytoja Irena Liutkevičiūte Linkuvos gimnazijoje kaip auklėtoja išleido 50, vienintelę savo auklėtinių laidą. Jos buvusių auklėtinių tarpe yra gydytojas, medicinos darbuotojos, architektė, mokytojai.

Ramiai skambėdavo Annos Rumbauskienės balsas klasėje, kai ji skaitydavo rusų klasikų eiles ar aiškindavo rašybos taisykles. Nedidukė, tyli, kruopšti, sąžiningai, nepakeltu balsu ji belsdavosi į padūkėliškas paauglių širdis ir protus, skatino klausytis ir išgirsti. Vėliau jai talkino Birutė Malkevičiūtė - Dzindzalietienė ir Aldona Bučaitė.

Prieš pensiją Anna dirbo ne tik Linkuvoje, bet ir Pakruojo neakivaizdinėje, Staškaviečių aštuonmetėje mokyklose. Į pensiją išėjo 1987 m. ir dėl pablogėjusios sveikatos jau niekada mokytoja nebedirbo.

Visą savo gyvenimą Anna Rumbauskienė buvo labai taktiška, draugiška, komunikabili, pareiginga, visada pasirengusi padėti mokytoja, kolegė, kaimynė, linkuvietė. Buvo nuostabi mama ir močiutė, mylinti ir mylima. Tiek mokinių, tiek kolegų ar kaimynų gerbiama ir mėgiama, turėjo daug draugių. Mėgo siuvinėti, nerti, gana dailiai siuvo. Bet didžiausia gyvenimo aistra buvo knygos. Jas iki užsimiršimo skaitė iki pat sunkios ligos.

Mirė 2012 m. spalio 14 d. ir palaidota Linkuvos kapinėse

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Emilija Stanevičienė – autorius – 100% (+3656-0=3656 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – redaktorius – 3% (+104-108=-4 wiki spaudos ženklai).