Arūnas Keserauskas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Arūnas Keserauskas

Gimė 1956 m. rugpjūčio 26 d. (67 m.)
Kaune

Vaikai

Vytis, Adas, Arnas, Lina, Emilis


Veikla
Lietuvos ir Kauno miesto politinis bei visuomenės veikėjas
Partija 1993 m. Tėvynės sąjunga

Alma mater 1982 m. Kauno politechnikos institutas

Arūnas Keserauskas (g. 1956 m. rugpjūčio 26 d. Kaune) – Lietuvos ir Kauno miesto politinis bei visuomenės veikėjas.

Biografija

1982 m. baigė Kauno politechnikos institutą, ekonomistas. 1995 m. BĮ Terra Optima direktorius, 1998 m. SP UAB „Kauno vandenys“ valdybos pirmininkas. 2000 m. AB „Lietuvos energija“ generalinis direktorius.

1993 m. Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) narys, 2007 m. vykdomasis sekretorius. 19972000 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos narys. Nuo 2006 m. vasario 13 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius. 2006 m. lapkričio 9 d., dėl „Fredos skandalo“ ir po jo prasidėjusių nesutarimų, liberalcentristų ir socialdemokratų balsų dauguma atstatydintas iš pareigų. 2007 m. balandžio 19 d. miesto mero Andriaus Kupčinsko siūlymu vėl išrinktas Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriumi.

Vaikai Vytis, Adas, Arnas, Lina, Emilis.

Veiklos vertinimas

Fredos skandalas

2007 m. gegužės 10 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius A. Keserauskas laiku nedeklaravo savo interesų: nepranešė miesto Tarybos nariams, kad privačių investuotojų statomame Fredos kvartale, Gebenių gatvėje, turi nekilnojamojo turto ir nenusisišalino nuo klausimų, susijusių su Fredos miesteliu, svarstymo.

2006 m. kovo 29 d. savivaldybės Vidaus audito skyriaus specialistai administracijos direktoriui pateikė ataskaitą apie neteisėtą Lietuvos automobilių kelių direkcijos skirtų lėšų panaudojimą privataus Fredos kvartalo gatvių ir šaligatvių tvarkymui. Ataskaitoje pažymima, kad Kauno miesto savivaldybės administracija darbus vykdė neturėdama patvirtintų Fredos kvartalo gatvių, šaligatvių ir pėsčiųjų takų tiesimo darbų techninių projektų. Kelių priežiūros ir plėtros programos skirtomis lėšomis (2,6 mln. litų) nutiestos ne tik gatvės, bet ir šaligatviai bei įvažiuojamieji keliai į kiekvieno gyvenamojo namo Saulėgrąžų ir Gebenių gatvėse kiemus. Susipažinęs su ataskaita, A. Keserauskas privalėjo nedelsdamas informuoti apie jo tarnybinėje veikloje kilusį interesų konfliktą ir, kaip suinteresuotas asmuo, nusišalinti nuo bet kokių šio klausimo svarstymo ir sprendimo procedūrų, tačiau to nepadarė.

Įstatymas įpareigoja valstybinėje tarnyboje dirbančius asmenis deklaruoti savo privačius interesus per vieną mėnesį nuo išrinkimo, priėmimo ar paskyrimo į tarnybą dienos. Esant viešųjų ir privačių interesų konflikto grėsmei, Privačių interesų deklaraciją privaloma nedelsiant papildyti ir nurodyti naujai paaiškėjusius duomenis ar aplinkybes – tokio konflikto pagrindus. A. Keserauskas Privačių interesų deklaraciją, kurioje, be kitų duomenų, nurodė ir apie gyvenamojo namo Gebenių g. pirkimą, pateikė tik 2006 m. gegužės 16 d., t. y. praėjus daugiau kaip trims mėnesiams nuo jo paskyrimo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriumi dienos.

Fredos kvartalo gatvių ir šaligatvių įrengimo finansavimo aplinkybės paviešintos 2006 m. rugsėjo 29 d. laikraščio „Kauno diena“ publikacijoje.[1]

Sporto arena

2007 m. birželio mėn. A. Keserauskas, kartu su Seimo nariu bei Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininku Rimantu Dagiu, apkaltintas dokumentų slėpimu ir klastojimu. Miesto tarybos nario Kęstučio Kriščiūno teigimu, A. Keserauskas birželio 21 d. vykusiame miesto tarybos posėdyje nuslėpė Antikorupcijos komisijos išvadas dėl Kauno sporto arenos koncesijos sutarties, o R. Dagys tas pačias išvadas suklastojo.

Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+5222-89=5133 wiki spaudos ženklai).