Australijos atvirasis teniso čempionatas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Australian Open)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Australia open
XVIII pasaulio futbolo čempionato emblema
Vieta Melburnas
Australija
Varžybų vieta Melburno parkas
Kortų danga Plexicushion
Vyrų padavimai 128S / 128Q / 64D
Moterų padavimai 128S / 96Q / 64D
Piniginis prizas $ 23 140 000
Didžiojo kirčio turnyrai
Australija Australian Open
Prancūzija French Open (Roland Garros)
Jungtinė Karalystė Wimbledon
Jungtinės Amerikos Valstijos US Open

Australijos atvirasis teniso čempionatas (toliau - AATČ), angl. Australian Open – vienas iš keturių Didžiojo kirčio turnyrų. AATČ vyksta kiekvienais metais sausio mėnesį Melburno parke (nuo 1988 m. ant kietųjų kortų Melburno parke). AATČ yra pirmasis Didžiojo kirčio teniso sezono turnyras. Pirmą kartą turnyras įvyko 1905 m.

Varžybos

Kaip ir visuose Didžiojo kirčio turnyruose, AATČ vyksta vyrų ir moterų varžybos, taip pat yra mišriųjų dvejetų ir jaunių varžybos.

AATČ yra labai didelio žiūrovų lankomumo turnyras: 2009 m. AATČ pasiekė visus Didžiojo kirčio turnyro lankomumumo rekordus, į varžybas atėjo 66 018 žmonių. Šis renginys Australijos ekonomikai atnešė 38 milijonus svarų.

Tarp turnyro laimėtojų Matsas Vilanderis yra vienintelis žaidėjas, laimėjęs turnyrą ir žolės, ir kietos dangos kortuose. 2011 m. Australian Open laimėtojai yra Novak Djokovic ir Kim Clijsters.

Kortai

Turnyre žaidžiama dviejuose pagrindiniuose kortuose - Rod Laver ir Hisense arenose. Jose įrengti įtraukiami stogai, naudojami lyjant lietui ar esant dideliam karščiui. Tai vienintelis Didžiojo kirčio turnyras kuriame žaidžiama uždarose patalpose, kol 2009 m. įtraukiamieji stogai buvo įrengti Vimbldono kortų centre. Turnyro metu Australijoje būna vasara, todėl yra labai karšta. Jei oro temperatūra pasiekia nustatytą kritinį lygį, varžybos gali būti atidėtos vėlesniam laikui.

Turnyro metu nuo 1988 m. naudota speciali aikštelių danga - atšokimo (angl. ace) paviršius, kuris 2008 m. buvo pakeistas minkštu akrilo paviršiumi (angl. Plexicushion). Naujos dangos privalumai - geresnis nuoseklumas ir mažesnis karščio išsisaugojimas (nes yra plonesnis viršutinis sluoksnis). Šia danga buvo pakeisti visi AATČ kortai. Ši danga vertinama prieštaringai dėl naujo paviršiaus panašumo į DecoTurf. Danga jau naudojama ir U.S Open. AATČ rezultatai buvo ginčijami dėl žolės kortų nuo pat 1905 iki 1987 m.

Čempionai

Dabartiniai čempionai

Metai Čempionas Finalininkas Rezultatas
2011 Serbija Novak Djokovic Škotija Andy Murray 6-4, 6-2, 6-3
Metai Čempionė Finalininkė Rezultatas
2011 Belgija Kim Clijsters Kinijos LR Li Na 3-6, 6-3, 6–3


Rodžeris Federeris. Australian Open 2009.

Nuorodos

Vikiteka


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+55-0=55 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti