Avižienių gimnazija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Vilniaus rajono Avižienių vidurinė mokykla
Gyvenvietė: Avižieniai (Vilnius)
Adresas: Sudervės g. 8
Įkurta: 1964 m.
Mokinių skaičius 329 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 44 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Valerija Orševska

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Vilniaus rajono Avižienių gimnazija – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Vilniaus raj., Avižieniuose, Sudervės g. 8, vykdanti pradinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas lenkų ir lietuvių kalbomis. Įstaigos kodas 191314684.

Istorija[taisyti]

Avižienių aštuonmetė mokykla įkurta 1964 m. rugsėjo 12 d. Mokinių skaičius sparčiai augo, todėl netrukus tapo ankšta ir nuo 1970 m. pradėta dirbti dviem pamainom. Išaugo mokytojų skaičius. Mokykla tapo viena iš geriausių aštuonmečių mokyklų Vilniaus rajone. Nuo pat susikūrimo pradžios mokykloje buvo lenkiškos, lietuviškos ir rusiškos klasės. Naujasis mokyklos priestatas duris atvėrė 1979 m. Tada senojoje mokykloje įsikūrė pradinių klasių mokiniai, biblioteka, technologijų kabinetai, valgykla, o naujojoje tęsė mokslus 5-8 klasių mokiniai. Į trečiąjį aukštą perkelti fizikos ir chemijos kabinetai. Kūno kultūros pamokos ir sportinė veikla vyko erdvioje sporto salėje. Vykstant švietimo reformai, mokykla reorganizuota į devynmetę, vėliau – į nepilną vidurinę, o nuo 1988 m. – į vidurinę. 1990 m. mokykla išlydėjo pirmą abiturientų laidą.

Nuo 1998 m. mokykloje vykdomas profilinis mokymas, yra du profiliai (humanitarinis ir realinis), 4 pakraipos: šiuolaikinių kalbų, socialinių mokslų, tiksliųjų mokslų, gamtos mokslų.

Direktoriai[taisyti]


Žymiausi mokiniai[taisyti]

Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 104% (+2771-114=2657 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Meniu
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti