BNS

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search

BNS ("Baltic News Service") - naujienų agentūra, teikianti paslaugas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Įsteigta 1990 metais Taline. Tai didžiausia Baltijos valstybių naujienų agentūra, kuri renka, apdoroja ir platina informaciją daugiausia apie Estijos, Latvijos ir Lietuvos politinį, visuomeninį, ekonominį bei kultūrinį gyvenimą. Nuo 1990 Rygoje ir Vilniuje veikę agentūros skyriai 1992 tapo atitinkamai Latvijos - Estijos ir Lietuvos - Estijos bendrovėmis. Nuo 1990 veikia agentūros biuras Maskvoje, nuo 1993 - Kaliningrade, nuo 1995 - Minske, nuo 1997 Varšuvoje.


Naujienų agentūra BNS pranešimus teikia Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio žiniasklaidos priemonėms, valstybės valdžios ir valdymo institucijoms, diplomatinės atstovybės, verslo struktūroms bei kitoms organizacijoms. Bendradarbiauja su Baltijos šalių informacijos agentūromis, naudojasi didžiausių pasaulio informacijos agentūrų teikiama informacija. BNS teikiamą informaciją plačiai naudoja Baltijos šalių laikraščių redakcijos, radijo stotys, televizijos, interneto portalai.

Naujienos spausdinamos lietuvių, latvių, estų, anglų ir rusų kalbomis.

Buvę vadovai E. Butkus, R. Šimkus, J. Litvinienė.

Dabartinis vadovas(vyriausiasis redaktorius/direktorius) Artūras Račas. Politikos skyriaus vyriausioji redaktorė Jūratė Damulytė, Verslo naujienų skyriaus vyriausioji redaktorė Roma Pakėnienė, Užsienio naujienų skyriaus vyriausiasis redaktorius Kazimieras Seibutis.

BNS kasdien pateikia apie 500 Lietuvos ir užsienio politikos bei verslo ir finansų naujienų, rengiamų pagal pasaulio naujienų agentūrų bei BNS korespondentų pranešimus.

BNS klientai, užsisakę naujienas ir už jas mokėdami, gali skaityti naujienas realiu laiku. Darbo dieną BNS vidutiniškai parengia 500 pranešimų apie Lietuvos ir užsienio politikos, kultūros, sporto įvykius, bendrovių veiklos pokyčius, ekonominę ir finansinę šalies situaciją bei tendencijas, aktualiausias biržos naujienas. Kiekvieną pirmadienį BNS parengia Baltijos šalių verslo naujienų biuletenį

BNS įmonių grupei taip pat priklauso žiniasklaidos stebėsenos ir tyrimų bendrovės "Mediaskopas", "Mediju Monitorings" bei "ETA Uudistetalituse" Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. BNS yra tarptautinio žiniasklaidos koncerno "Alma Media" verslo informacijos grupės narė.


Šaltiniai[taisyti]

Žurnalistikos enciklopedija, Vilnius 1997

Nuorodos[taisyti]

Lietuviška BNS interneto svetainė

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius (+3021-96=2925 wiki spaudos ženklai).