Babtų herbas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

Babtų herbas – vienas iš Babtų heraldikos atributų.

Aprašas

Herbo mėlyno lauko viršuje sidabrinė popiežiaus kepurė (tiara) su trimis auksinėmis karūnomis ir auksiniu valdžios obuoliu viršuje. Kepurės kaspinai sidabriniai, kryžiai ir kutai auksiniai. Už tiaros du sukryžiuoti raktai barzdelėmis į viršų, galvutėmis žemyn. Dešinysis raktas auksinis, kairysis sidabrinis. Apačioje po kepure, plaukiantis rudas laivas sidabrine bure ir auksiniu vimpelu.

Istorija

Babtams laisvojo miesto teises ir herbą – „popiežiaus insignijos ir laivas, kadangi miestas verčiasi prekyba“ – 1792 m. sausio 11 d. suteikė Lietuvos ir Lenkijos valdovas Stanislovas Augustas. Simbolika iš dalies paaiškinta privilegijoje, nesunku atspėti ir popiežiaus insignijų kilmę. Babtų parapinė bažnyčia tituluojama šv. Petro ir Pauliaus vardais. Tokių bažnyčių simbolikoje dažnai vartojami šv. Petro raktai, net popiežiaus insignijos, nes jis yra vyriausias Vatikano šv. Petro ir Pauliaus bazilikos dvasininkas. Taigi raktai ir popiežiaus kepurė iš parapinės bažnyčios atributikos 1792 m. buvo perkelti į miesto herbą.

Herbo etalono autorius – dailininkas Arvydas Každailis. Lietuvos Respublikos Prezidentas herbą 1994 m. gegužės 23 d. patvirtino dekretu Nr. 299.

Taip pat skaitykite

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 114% (+2059-0=2059 wiki spaudos ženklai).
  • KS – redaktorius – 0% (+2-250=-248 wiki spaudos ženklai).