Baltijos cirkas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką

Baltijos cirkas – vienintelė profesionali cirko organizacija Lietuvoje. Cirko programoje dalyvauja Lietuvos ir užsienio cirko artistai. 1995 m. kilnojamąjį „Baltijos cirką“ įkūrė buvęs „Vilniaus“ cirko artistas Petras Variakojis (dabartinis cirko direktorius).

Pagrindiniai faktai

  • Statusas – viešoji įstaiga
  • Cirko direktorius – Petras Variakojis
  • Įkūrimo data – 1995 m.
  • Repeticinė bazė – Kaune
  • 2007 m. Baltijos cirkas priimtas į Europos cirkų asociaciją (ECA)
Baltijos cirkas gastrolėse

Cirko veikla

„Baltijos cirkas“ savo veikla siekia populiarinti profesionalų cirko meną Lietuvoje, programas žiūrovui pristato ištisus metus. Vasarą gastrolės vyksta šapito palapinėje įvairiuose šalies miestuose, žiemą – vaidinimai rengiami Lietuvos sporto ir pramogų arenose, Kauno sporto halėje ir kt. Pastarųjų metų programos - „Ant dramblių aplink pasaulį“, „Big Top“ cirko gastrolės Kauno sporto halėje, „Ekstremalų ir stebuklinga. Europos cirkas“.

Kasmet cirkas pristato naują tarptautinę cirko programą, kurioje būna visų cirko žanrų numeriai. Gastrolėms kviečiami profesionalūs aukšto meninio lygio cirko artistai iš Rytų ir Vakarų Europos, Afrikos cirkų. Vaidinimuose taip pat dalyvauja profesionalūs Lietuvos cirko artistai.

Kaune veikia „Baltijos cirko“ repeticinė bazė. Joje savo meistriškumą tobulina cirko artistai, vaikai mokomi cirko meno. 2008 m. Kaune pradėtas įrengti "Baltijos cirko" stacionaras (buvusiame kareivinių pastate).

Klounų muziejus

Cirko būstinėje Kaune veikia klounų muziejus, įkurtas P. Variakojo iniciatyva. Muziejaus ekspozicijoje pristatoma apie 2000 eksponatų - lėlių. Tai klounai - piešti, megzti, susiūti iš medžiaginių lopynėlių, drožti iš medžio, lieti iš stiklo, keramikiniai, sidabriniai ir pan. Tarp eksponatų yra nemažai unikalių. Nuolat papildoma klounų ekspozicija yra viena didžiausių Europoje.

Žymesni Lietuvos cirko artistai

Po Nepriklausomybės atkūrimo šalyje iškilo ir nauja profesionalių lietuvių cirko artistų karta.

Žymesni Lietuvos cirko artistai, kurių menas buvo arba yra pristatomas „Baltijos cirko“ arenoje:

Nuorodos


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 103% (+3259-96=3163 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti