Bamir Myrteza Topi

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Bamir Myrteza Topi
8-asis Albanijos prezidentas
Bamir Topi.jpg
Prof. Dr. Bamir Myrteza Topi

Gimė 1957 m. balandžio 24 d. (63 m.)
Tiranoje, Albanijoje
8-asis Albanijos prezidentas
Ėjo pareigas 2007 m. liepos 24 d. (13 m.)iki dabar
Ankstesnis Alfred Moisiu

Partija Albanijos demokratų partija

Bamir Myrteza Topi (g. 1957 m. balandžio 24 d., Tiranoje, Albanijoje) – Albanijos prezidentas, šias pareigas eina nuo 2007 m. liepos 24 d.

Ankstyvasis gyvenimas ir visuomeninė veikla[taisyti]

Jis baigė biologijos – veterinaro studijas, ir apsigynė daktaro laipsnį. Buvo Tiranos veterinarijos studijų instituto vadovas. Buvo tris kartus išrinktas į Albanijos asamblėją kaip Albanijos demokratų partijos kandidatas. Pirmą kartą buvo išrinktas 1996 m. Dviejose kadencijose vadovavo asamblėjos demokratų partijos parlamentinei grupei. Jis buvo išrinktas, kai jai vadovavo Sali Berisha. Nuo 1996 iki 1997 m. užėmė žemės ūkio ir maisto ministro postą.[1] Jis turi KF Tirana futbolo klubo garbės pirmininko vardą.

Albanijos prezidentas[taisyti]

2007 m. kovo 7 d. Bamir Topi kaip vadovaujančios Albanijos demokratų partijos kandidatas iškėlė savo kandidatūrą į Prezidento postą. Jo kandidatūrą rėmė krikščionių demokratų ir respublikonų partijos. Buvo išrinktas ketvirtajame rinkimų ture. Prisiekė liepos 24 d.

Bamir Topi oficialiai atsisakė Albanijos demokratų partijos pirmininko pavaduotojo pareigų ir tuo pačiu išėjo iš partijos. Jis yra laikomas politiškai nešališku.

Parama Kosovo nepriklausomybei[taisyti]

Prezidentas Bamir Topi visapusiškai parėmė Kosovo nepriklausomybę. Jis Europos Valdančiojoje Taryboje ir kitose tarptautinėse organizacijose griežtai pasisakė už nepriklausomą Kosovą.

Pasinaudodamas Kosovo prezidento Fatmir Sejdiu ir JT misijos vadovo Joachim Ruecker kvietimu Bamir Topi 2008 m. apsilankė Kosove. Tuo metu jis buvo paskelbtas Kosovo sostinės Prištinos garbės piliečiu ir buvo apdovanotas Sosto deivės aukso medaliu. Vizito metu jam buvo suteiktas Prištinos universiteto garbės daktaro laipsnis.

Postas
Prieš tai:
Alfred Moisiu
Albanijos prezidentas
2007 m. - einantis pareigas
Užimantis postą

Šaltiniai[taisyti]


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+3955-33=3922 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti