Bharatas Džagdeo

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Bharatas Džagdeo
Jagdeo03032007.jpg
Gajanos prezidentas Bharatas Džagdeo

Gimė 1964 m. sausio 23 d. (57 m.)
Unity, Demerara, Gajana

Veikla
Gajanos finansų ministras, prezidentas

Vikiteka Bharatas DžagdeoVikiteka

Bharatas Džagdeo (g. 1964 m. sausio 23 d.) yra dabartinis Gajanos prezidentas, šias pareigas einantis nuo 1999 m. rugpjūčio 11 d. Prieš tai jis yra buvęs šalies finansų ministru, o prezidentu tapo po to, kai iš šių pareigų dėl sveikatos problemų atsistatydino prezidentė Janet Jagan. Nuo to laiko Džagdeo jau yra laimėjęs dvejus rinkimus – 2001 ir 2006 m. Jis yra jauniausias Karibų sandraugos valstybių vadovas. Jis yra kilęs iš Indijos.

Džagdeo gimė Unity kaimelyje vienoje iš Gajanos dalių Demeraroje. Jau vaikystėje jis prisijungė prie Žmonių progresijos partijos jaunimo sparno, o būdamas 13 m. tapo Jaunimo progresijos organizacijos. Visateisiu partijos nariu jis tapo sulaukęs 16 m.

Kai jis įgijo ekonomikos daktaro laipsnį Maksvos universitete 1990 m., grįžo į Gajaną ir dirbo ekonomistu, o po sėkmingų partijos 1992 m. rinkimų jis pradėjo darbą finansų ministerijoje. 1993 m. jis buvo paskirtas jaunesniuoju finansų ministru, o iš karto po to priimtas į Žmonių progresijos partijos centrinį komitetą.

1999 m. rugpjūtį šalies prezidentė Janet Jagan pranešė, jog dėl sveikatos problemų pasitraukia iš prezidentės pareigų, o vietoj savęs paskirianti Bharatą Džagdeo. Kadangi pagal šalies įstatymus prezidentu būti gali tik šalies ministras pirmininkas, tad po tokio šalies prezidentės pareiškimo Džagdeo buvo paskirtas ministru pirmininku, kad jam nebūtų jokių kliūčių užimti šalies vadovo vietą. Oficialiai šias pareigas Džagdeo pradėjo eiti rugpjūčio 11 d.

Po to Džagdeo laimėjo dar dvejus prezidento rinkimus – 2001 ir 2006 m.

Nuorodos[taisyti]

Postas
Prieš tai:
Janet Jagan
Gajanos prezidentas
1999 m. rugpjūčio 11 d. -
Užimantis postą
Prieš tai:
Sam Hinds
Gajanos ministras pirmininkas
1999 m.
Po to:
Sam Hinds

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+3905-91=3814 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti