Birutė Jurevičiūtė-Deveikienė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Birutė Deveikienė)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Birutė Deveikienė

(Jurevičiūtė)

Birutė Jurevičiūtė-Deveikienė 1976,.JPG

Gimė 1957 m. (~63 m.)

Veikla
Linkuvos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

Išsilavinimas 1976 m. Linkuvos gimnazija
Alma mater 1980 m. Vilniaus valstybinis pedagoginis institutas

Birutė Deveikienė (Jurevičiūtė, g. 1957 m.) – Linkuvos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

Turinys

Biografija

Birutė Jurevičiūtė gimė 1957 m. gruodžio 10 d. Pakruojo raj. Šikšnių km. valstiečių šeimoje. 1965 m. pradėjo lankyti Krupavičių padinę mokyklą, kurią baigė 1969 m. Tais pačiais metais pradėjo lankyti Linkuvos K.Požėlos vidurinę mokyklą.

1976 m. baigė Linkuvos gimnazijos LII laidą.

19761980 m. studijavo Vilniaus Valstybiniame pedagoginiame institute ir įgijo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo specialybę.

1980 m. pagal paskyrimą pradėjo dirbti Pasvalio aštuonmetėje mokykloje lietuvių kalbos mokytoja.

1988 m. pradėjo dirbti Linkuvos vidurinėje mokykloje. Linkuvos gimnazijoje kaip auklėtoja išleido 78, 86 abiturientų laidas.

1996 m. suteikta vyresniosios lietuvių kalbos mokytojos kvalifikacinė kategorija.

2008 m. suteikta lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo metodininko kvalifikacinė kategorija.

Šeimoje užaugino dukrą Mildą g. 1982 m. ir sūnų Jaunių g. 1987 m.

Respublikinė lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada 2018

Cquote2.png

Kad Linkuvos gimnazijos mokiniai laimi prizines vietas rajoniniuose įvairių dalykų olimpiadų turuose, nieko nestebina, bet kad taip pasisektų respublikinėje olimpiadoje, nelengva patikėti. Juk Kaune į olimpiadą, kuri vyko kovo 9–10 dienomis, susirinko 126 geriausi 9–12 klasių mokiniai, kurie išbandė jėgas rašydami esė ir atlikdami testo užduotis. Bet tikrovė yra tokia – Marija Kacilevičiūtė, 2g klasės mokinė, ne tik pateko į respublikinį turą, bet pirmą kartą Linkuvos gimnazijos istorijoje tapo prizininke – užėmė antrąją vietą ir buvo apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos II laipsnio diplomu, medaliu ir planšetiniu kompiuteriu. Kad taip pasisektų, neužtenka tik pamokose įgytų žinių, reikia dirbti papildomai. Marija pasistengė ir jos pastangos buvo įvertintos.

Pakankamai gerai pasirodė ir Ieva Kulkytė, 4gb klasės mokinė. Kaip sakė olimpiados organizatoriai, laimėjo visi, kurie jau pateko į olimpiadą. Vadinasi, ir Ievą galime sveikinti, juk išmėgintos jėgos varžantis su geriausiais Licėjaus ir kitų prestižinių mokyklų mokiniais.

Didžiuojamės abiem mergaitėm ir linkim Ievai sėkmės laikant egzaminus, o Marijai ir toliau dirbti ir stengtis gerai pasirodyti ateityje. Smagu, kad mokiniai gali džiaugtis ne tik savo asmenine sėkme, bet gali įkvėpti ir kitus pasitikėti savo jėgomis ir garsinti Linkuvos gimnazijos vardą.


Lietuvių kalbos mokytoja Rasytė Ašmenavičienė

Cquote1.png

Meninis skaitymas – žodžiai iš širdies...

Cquote2.png

Aktyvi visuomenininkė, eilėraščių kūrėja, muzikos atlikėja Linkuvos gimnazistė Emilija Pukevičiūtė (mokytoja Birutė Deveikienė) klausytojų dėmesį sutelkė „Severiutės raudoje“. Su M.Martinaičio eilėraščiu linkuvė – antroje vietoje. Prizininkės įsitikinimu, meninis skaitymas tai – žodžiai iš širdies... Nuo bendramokslės neatsilieka trečios vietos laimėtojas – iš 2g klasės Vakaris Balčiūnas, užpernai tapęs meninio skaitymo konkurso nugalėtoju. Šiemet gimnazistas pasirinko J. Marcinkevičiaus poetinės dramos „Mindaugas“ ištrauką. Pedagogė Rasytė Ašmenavičienė raiškiojo žodžio šventei parengė ne tik jį, bet ir Mariją Kacilevičiūtę, skaičiuosią A. Nykos-Niliūno „Motinos dainą“.

Linkuvos gimnazistai – meninio skaitymo konkurso prizininkai Vakaris Balèiūnas (dešinėje), Emilija Pukevičiūtė (kairėje) ir skaitovė Marija Kacilevičiūtė

Nijolė Padorienė

Cquote1.png


Prisiminimai

Cquote2.png

Auklėtoja – lietuvių kalbos mokytoja Stanislava Lovčikaitė – nepalikdavo laiko žioplinėjimui. Valandėlės – ne tuščias pasisėdėjimas ir paplepėjimas dėl pliusiuko ataskaitoj, o reiklus vedimas savęs pažinimo keliais, moralinėmis peripetijomis ir galų gale per sovietinę spaudą – skaityk, galvok, analizuok, daryk išvadas ir auk kaip pilietis – Lietuvai reikia protingų ir atsakingų žmonių.

Literatūros pamokose ji kalbėdavo tiksliai, aiškiai, apibendrintai ir kartu palikdavo daugtaškį. Daugtaškį, verčiantį ieškoti, mąstyti, atveriantį horizontus ne į tolį, o į gelmę. Palikdavo daugtaškį lyg pakilimo aikštelę kito sielai, žmogiškiems ieškojimams ir atradimams.

„A теперъ – лирическое отступление“, - su nekantrumu ir savotiška baime laukdavau šių žodžių iš rusų kalbos mokytojos Nijolės Marcinkutės lūpų. Net negaliu jų versti į lietuvių kalbą – norisi girdėti tą skambesį. Reta literatūros pamoka apsieidavo be šios frazės. Nuostaba, pasididžiavimas, apgailestavimas, laukimas, nerimas, džiaugsmas – kas dabar jos akyse, balse, visoje povyzoje? Ir žodžiai, kartais tokie paprasti, kasdieniai, buitiški, kartais pakylėti virš kasdienybės, bet visada smingantys tiesiai į širdį. Rodos, sakomi tik šiai akimirkai, šiam momentui, o įstringantys visam gyvenimui... Skaičiai, skaičiai, skaičiai... Visa lenta jais išmarginta – net balta. Baltos, kreiduotos ir mokytojos Gražinos Žvirblytės rankos. Kitokių jos rankų turbūt net neprisimenu. Tereikėdavo tik atsidusti – nesuprantu, neaišku, iš kur čia kas ir kaip, – o mokytoja jau palinksta prie tavęs ar skuba aiškinti prie lentos. Ne su savim, ne su skaičiais pasišneka, nesupyksta, kad eilinį kartą „nedaeina“, o aiškina, kartoja, rodo būtent tau. Atiduoda visą save. O mes... Nors dabar norisi atsiprašyti už tas išdaigas, juoką, po klasę skraidančius laiškelius. Mes juk ne pikti, o jauni ir kvaili buvom...

Šiandien takas tarp raudonųjų ir baltųjų rūmų tuščias. Ir raudonieji rūmai gimnazijai jau nepriklauso. Ir mokytojos jau kasdien nepraveria mokyklos durų. Tik ačiū likimui, kad jos čia, Linkuvoj, kad gali sutikti gatvėj, užeiti į namus ir išgirsti tokį paprastą, bet labai reikalingą, rūpesčiu apgaubiantį klausimą: „Kaip gyveni, vaikeli?“


Birutė

Cquote1.png


Miuziklas "Aida" Kauno muzikiniame teatre...

Račkienė, Birutė Deveikienė, Vaiva Klupšienė, Aldona Ašonavičienė, Rasytė Ašmenavičienė, Virginija Ogintienė

Šaltiniai


Parengė: Jūratė Domeikytė ir Samanta Jasnauskaitė su vadove Birute Deveikiene, perdavė Emilija Stanevičienė.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+54-0=54 wiki spaudos ženklai).