Britų Kolumbijos provincija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Britų Kolumbija)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Britų Kolumbijos provincija
pranc. Colombie-Britannique
angl. British Columbia
Britų Kolumbijos provincijos vėliava Britų Kolumbijos provincijos herbas
British Columbia, Canada.svg
Valstybė: Vėliava Kanada
Centras: Viktorija (Kanada)
Įkūrimo data: 1871 m.
Gyventojų: 4 310 452 (2006 m.)
Plotas: 944735 km²
Tankumas (2006): 5 žm./km²
Tinklalapis: www.gov.bc.ca
Commons-logo.svg Vikiteka: Britų Kolumbijos provincijaVikiteka

Britų Kolumbija (pranc. Colombie-Britannique, angl. British Columbia) – provincija Kanados vakaruose, prie Ramiojo vandenyno. Rytuose ribojasi su Alberta, šiaurės rytuose – su Šiaurės Vakarų teritorijomis, šiaurėje – su Jukono teritorija. Pietuose turi sieną su JAV (Vašingtono, Aidaho ir Montanos valstijomis), o šiaurės vakaruose siekia Aliaską. Vakaruose skalauja Ramusis vandenynas. Jo pakrantėje išsibarstę daugybė provincijai pavaldžių salų (svarbiausia – Vankuverio sala, salynas – Karalienės Šarlotės salos ir kt.). Administracinis centras – Viktorija, nors didžiausias miestas – Vankuveris.

Didžiausi miestai

Kapilano ežeras
Vankuverio centras

Geografija

Provincija kalnuota. Vakarine provincijos dalimi driekiasi aukštos kalnų grandinės – Uoliniai kalnai, Pakrantės kalnagūbris, kurios rytuose žemėja. Aukščiausias vieta – Fairweather k., 4663 m. Svarbiausios upės – Freizeris, Kolumbija. Yra didelis Okanagano ežeras.

Yra 7 nacionaliniai parkai: Ledyno nacionalinis parkas, Įlankos salos nacionalinis parkas, Gvaji Hano nacionalinis parkas, Kotenai nacionalinis parkas, Revelstoko kalno nacionalinis parkas, Ramiojo vandenyno krašto nacionalinis parkas ir Joho nacionalinis parkas.

Ūkis

Apie 70 % teritorijos užima miškai. Veikia medžio apdirbimo pramonė. Kasamos švino, cinko, vario, geležies rūdos, taip pat – auksas ir sidabras. Šiaurėje išgaunama nafta, gamtinės dujos.Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • KS – autorius – 100% (+48-0=48 wiki spaudos ženklai).