Bruce Springsteen

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Crystal Clear app personal.png  Šį biografinį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Taip pat, jei norite, Tvarkos projekte galite parašyti, kad sutvarkėte šį straipsnį.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.
Bruce Springsteen

Bruce Frederick Joseph Springsteen (g. 1949 m. rugsėjo 23d.), dar vadinamas „The Boss“, yra JAV dainininkas (ne operinis baritonas) ir dainų kūrėjas, kuris įrašinėja ir koncertuoja su „E Street Band“.

Bruce žinomas dėl savo heartland roko, poetiškų dainų žodžių, bei patriotiškų sentimentų savo gimtajam Naujajam Džersiui. Sėkmingiausių jo albumų „Born in the U.S.A.“ ir „Born to Run“ kopijų JAV buvo parduota daugiau nei 65mln., o visame pasaulyje – 120mln. Bruce yra laimėjęs 20 Grammy apdovanojimų, 2 Auksinius gaublius bei Oskarą. 2004 m. žurnalas „Rolling Stone“ įvertino jį kaip 23-ią geriausią visų laikų muzikantą “100 Greatest Artists of All Time” tope.

Bruce’as užaugo Long Branchʼe, Nju Džersyje ir mokėsi „Freehold Borough“ mokykloje. Jo tėvas buvo autobusų vairuotojas, o mama – sekretorė. Springsteen turi dvi jaunesnes seseris – Virginia ir Pamela. Bruce yra katalikų tikėjimo. Springsteen kurti muziką įkvėpė Elvio Preslio pasirodymas „The Ed Sullivan Show“ laidoje. 13 metų iš mamos jis gavo savo pirmąją gitarą.

1972 m. Springsteen pasirašė sutartį su „Columbia Records“, padedamas John Hammondʼo, kuris pasirašė su Bob Dylanʼu toje pačioje įrašų kompanijoje prieš dešimtmetį. Bruce pasikvietė nemažai savo kolegų iš Nju Džersio, taip įkurdamas “E Street Band” (kelis metus neturinčią pavadinimo).

Jo debiutinis albumas „Greetings from Asburty Park, N.J.“ buvo išleistas 1973 m. sausį, tačiau didelio pirkėjų skaičiaus nesusilaukė. Bruce dažnai buvo lyginamas su Bob Dylanʼu.

1973 m. rugsėjį buvo išleistas antrasis atlikėjo albumas “The Wild, the Innocent & the E Street Shuffle”, kuris vėl susilaukė kritikų pripažinimo, tačiau smulkaus klausytojų susidomėjimo.

1975 m. rugpjūčio 13d. Springsteen ir „E Streen Band“ pradėjo penkių naktų, 10-ies šou pasirodymus Niujorko „Bottom Line“ klube. Tai sukėlė didžiulį žiniasklaidos susidomėjimą. Rugpjūčio 25d. išleistas „Born to Run“ pagaliau sulaukė sėkmės. „Billboard 200“ albumas pasiekė 2-ją vietą.

1970-ųjų pabaigoje Springsteen jau buvo užsidirbęs reputaciją pop pasaulyje kaip dainų rašytojas, kurio dainos gali tapti kitų grupių hitais (vėlgi panašumas su Bob Dylan).

1986 m. pabaigoje išleistas “Live/1975-85” penkių diskų komplektas tapo pirmuoju komplektu, debiutavusiu iš karto pirmoje „U.S. album charts“ vietoje. Šis albumas yra vienas sėkmingiausių visų laikų ʻgyvųʼ albumų.

1992 m. Bruce persikėlė į Los Andželą, kur pradėjo dirbti su studijų muzikantais. Čia jis išleido du albumus vienu metu: „Human Touch“ ir „Lucky Town“, kurie parodė naują atlikėjo pasitikėjimą.

„Elektrinės“ grupės pasirodymas akustiniame „MTV Unplugged“ laidos transliavime buvo priimtas negatyviai ir sukėlė didelį fanų nepasitenkinimą.

1994 m. Bruce laimėjo Oskarą už savo dainą „Streets of Philadelphia“, kuri pasirodė filmo “Filadelfija”, su Tomʼu Hanksʼu, garso takelyje.

1995 m. atlikėjas laikinai suburia „E Street Band“ kelioms naujoms dainoms jo „Greatest Hits“ albumui.

1999 m. Bruce Springsteen patenka į Rokenrolo šlovės muziejų „Rock and Roll Hall of Fame“.

2002 m. Springsteen išleidžia savo pirmąjį studijinį albumą su pilna grupe po 18 m. – „The Rising“. Albume išreiškiamos emocijos apie Rugsėjo 11-osios įvykius. 2005 m. – „Devils and Dust“, 2006 m. – “We Shall Overcome: The Seeger Sessions”, 2007 m. – „Magic“.

Springsteen palaikė Baraką Obamą per 2008 m. rinkimus.

2009 m. Springsteen laimėjo „Auksinį gaublį“ (Golden Globe) už geriausią dainą – „The Wrestler“, iš to paties pavadinimo filmo su Mikiu Rurke. Po nuoširdaus Rurkės laiško, Springsteen leido naudoti šią dainą filmui nemokamai.

Bruce Springsteen muzikos stilius aprėpia Amerikos pop, folką, bliuzą, bei kantri. Nuo pradžios rokenrolas jam buvo dominuojantis įkvėpimas.

“The Wild, the Innocent & the E Street Shuffle” albume jaučiami Lotynų Amerikos muzikos elementai, džiazo, soul, fanko (funk) įtaka.

Karjeros pradžioje Springsteen koncentravosi daugiau į roko elementus. Paskutiniu metu jo muzika keičiasi toliau: atsiranda vis daugiau folko elementų, kartais netgi girdima gospel muzikos įtaka. “We Shall Overcome: The Seeger Sessions” albume Bruce atlieka klasikinį folką su folk grupe, o ne jo įprasta „E Street Band“. Savo turuose Springsteen dažnai interpretuoja savo roko dainas folko stiliumi.

Bruce groja gitara (mėgstamiausia – Fender Telecaster/Esquire), lūpine armonikėle bei pianinu.

Diskografija[taisyti]

 • 1973: Greetings from Asbury Park, N.J.
 • 1973: The Wild, the Innocent & the E Street Shuffle
 • 1975: Born to Run
 • 1978: Darkness on the Edge of Town
 • 1980: The River
 • 1982: Nebraska
 • 1984: Born in the U.S.A.
 • 1987: Tunnel of Love
 • 1992: Human Touch
 • 1992: Lucky Town
 • 1995: The Ghost of Tom Joad
 • 2002: The Rising
 • 2005: Devils & Dust
 • 2006: We Shall Overcome: The Seeger Sessions
 • 2007: Magic

Nuorodos[taisyti]


Commons-logo.svg.png Vikiteka: Bruce Springsteen – vaizdinė ir garsinė medžiaga

Vikiteka


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
 • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+7903-146=7757 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti