Butkus Evaldas

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Butkus Evaldas
    E.Butkus.jpg

    Gimė 1968 m. liepos 16 d. (55 m.)
    Raseinių rajone, Užpušinių kaime

    Sutuoktinis(-ė) Butkuvienė Nijolė
    Vaikai

    Sūnus Mindaugas


    Veikla
    Tytuvėnų gimnazijos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas.

    Išsilavinimas 1986 m. Kelmės I-oji vidurinė mokykla
    Alma mater 1999 m. Vilniaus pedagoginis universitetas

    Butkus Evaldas (g. 1968 m. liepos 16 d. Raseinių rajone, Užpušinių kaime) – Tytuvėnų gimnazijos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas.

    Gyvenimo kelias

    Butkus Evaldas gimė 1968 metų liepos 16 dieną Raseinių rajono Užpušinių kaime.

    Evaldas nuo pirmos klasės mokėsi ir 1986 metais baigė Kelmės I-ąją vidurinę mokyklą.

    1986 metais, baigęs vidurinę mokyklą, įstojo į Šiaulių pedagoginį institutą mokytis rusų kalbos ir literatūros.

    1987 - 1989 metais vaikinas atliko karinę tarnybą Tolimuosiuose Rytuose, Primorės krašte.

    Nuo 1990-02-08 iki 1996-08-31 Evaldas dirbo Šaltenių pagrindinėje mokykloje.

    Nuo 1994-09-01 iki 2017-01-31 mokytojavo Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinėje mokykloje (nuo 2015 m. – pagrindinė).

    1999 metais Butkus Evaldas baigė Vilniaus pedagoginį universitetą, tapo diplomuotu istorijos ir politologijos mokytoju.

    Nuo 1999-09-01 iki 2000-08-31 mokytojavo ir Kelmės „Kražantės“ vidurinėje mokykloje.

    2000 metais pedagogui suteiktas istorijos ir politologijos vyr. mokytojo vardas, o 2006 m. - istorijos ir politologijos mokytojo metodininko vardas.

    Vienerius mokslo metus, nuo 2015-09-01 iki 2016-08-31, Evaldas dirbo Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje.

    Tytuvėnų gimnazijoje Butkus Evaldas dirba istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoju nuo 2016 metų rugsėjo 1 dienos.

    Mokytojas vedęs. Žmona Nijolė. Turi sūnų Mindaugą.

    Profesinė veikla

    Evaldas sugeba suburti vienminčių komandas, dirbti komandoje ir koordinuoti jos veiklą. Nuo 2012 m. vadovavo mokyklos metodinei tarybai, 2008 – 2014 metais buvo rajono istorijos mokytojų metodinio būrelio vadovas. Nuo 2012 metų yra Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Kelmės skyriaus pirmininkas. Buvau ir yra psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programų rėmimo projektų „Drąsinkime ateitį“, „Respublika“ ir kt. koordinatorius. 2015 metais NMVA dalyvavo vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinime ir sėkmingai išlaikė testą.

    UPC „SODAS“ publikuojamos Butkaus metodinės priemonės istorijos pamokoms.

    Kasmet rengia seminarus rajono ir respublikos mokytojams.

    Butkus Evaldas yra švietimo konsultantas „Skaitmeninių mokymo priemonių naudojimo ugdyme“.

    Ne kartą apdovanotas LR švietimo ministro, LR krašto apsaugos ministro, rajono mero, rajono švietimo, kultūros ir sporto vedėjo padėkos raštais.

    2015 metais Evaldas tapo rajono Metų andragogu.

    Visuomeninė veikla ir laisvalaikis

    2009 metais mokytojas sudarė informacinį leidinį „Vaiguvos kraštas“.

    2010 metais, bendradarbiaudamas su portalu www.panoramas.lt , parašė tekstą apie Vaiguvos bažnyčią.

    Laisvalaikiu mėgsta fotografuoti, maketuoti lankstinukus, montuoja ir kuria renginių videofilmus.

    Nuotraukos

    Apie mokytoją spaudoje

    Vaiguvos jaunimas didžiuojasi gimtojo krašto žmonėmis www.alkas.lt 2013 05 31

    Nesvarbu, gimei mieste ar kaime, lankai didelę ar mažą mokyklą, jei daug mokysies ir stengsies, tau atviri visi keliai. Tuo įsitikinę Kelmės rajono Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos mokiniai. Dalyvaudami didžiausiame Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekte „Kuriame Respubliką“, jie nusprendė surinkti žinias apie žinomus kraštiečius ir pasisemti iš jų drąsos bei įkvėpimo kopti į savo Everestą.

    „Dažniausiai prisimename tik žymiausius valstybės žmones, o savo kraštiečius ir jų darbus nepelnytai pamirštame, – sako Evaldas Butkus, V.Šimkaus vidurinės mokyklos istorijos mokytojas, iniciatyvos koordinatorius. – Mūsų mokyklą baigė daug nusipelniusių žmonių. Norime padrąsinti jaunimą sekti jų pavyzdžiu ir sugriauti stereotipą, kad tik vaikai iš miesto gali daug pasiekti.“

    Anot E. Butkaus, V. Šimkaus vidurinę mokyklą baigė istorikas, diplomatas ir rašytojas Alfonsas Eidintas, Lietuvos policijos pareigūnas Eugenijus Ušinskas, dirbęs Jungtinių Tautų Taikos palaikymo operacijų departamente, kunigas Vaidas Lukoševičius, istorikė Vida Kniūraitė, žurnalistas, kultūros veikėjas Eugenijus Šaltis, žolės riedulininkė, tarptautinės kategorijos teisėja Ona Kanaporienė, beisbolo treneris Virmidas Neverauskas, Panevėžio pataisos namų direktorius Edvardas Norvaišas ir kt. Mokiniai taip pat rinko informaciją apie Vaiguvos menininkus ir tautodailininkus, kurie savo darbais puoselėja gimtojo miestelio kultūrą, tradicijas ir papročius.

    „Sudaryti žinomų ir nusipelniusių kraštiečių sąrašą, kuriame net keturiasdešimt pavardžių, padėjo senieji vietos gyventojai. Mokiniai stengėsi su visais susitikti, pabendrauti telefonu ar elektroniniais laiškais, – pasakoja E. Butkus. – Aprašymus ir nuotraukas jau turime, belieka tik parengti specialų kompaktinį diską. Taip pat planuojame išleisti fotoplakatą. Jis iliustruos, kur šiuo metu gyvena iš Vaiguvos kilę žinomi žmonės.“

    Anot pedagogo, istorikai, sportininkai, menininkai ir kiti kraštiečiai noriai grįžta į buvusią mokyklą, bendrauja ir dalijasi patirtimi su jaunimu.

    „Nustebau, kiek daug žinomų žmonių yra kilę iš nedidelio mūsų miestelio, – prisimena Dovilė Andriulytė, V. Šimkaus vidurinės mokyklos vienuoliktokė. – Susitikimuose ne vienas jų patarė: jei nori, kad sektųsi, reikia mylėti savo darbą.“

    Pasak tos pačios mokyklos dešimtokės Dajanos Kavriginos, susitikimai su žinomais žmonėmis itin naudingi aukštesniųjų klasių mokiniams, kurie vis labiau domisi įvairiomis profesijomis ir gali apie jas išgirsti iš pirmų lūpų.

    „Po šių susitikimų dalis mokinių pradėjo labiau stengtis, pagerėjo jų pažangumas“, – džiaugiasi E. Butkus.

    V. Šimkaus vidurinės mokyklos jaunimas geriau pažinti gimtojo krašto žmones panoro po to, kai prisijungė prie projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“, kuriame iš viso dalyvauja 120 švietimo įstaigų iš 30-ies savivaldybių. Jį įgyvendina VšĮ „Pilietinės visuomenės institutas“ kartu su partneriais pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Jį finansuoja Europos socialinis fondas.

    Loreta DIRBANAUSKAITĖ 2015-10-07 Ištrauka iš straipsnio „Metų mokytoja – Jūratė Laurutienė“

    Mokytojus sveikino Seimo nariai A. Monkauskaitė, K. Masiulis, meras V. Andrulis, vicemeras I. Šimkus, savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė, Kelmės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas dekanas M. Grigalius, tarybos nariai E. Kvietkuvienė ir P. Račkauskas, O. Granickienė, Telšių AVPK Kelmės rajono PK viršininkas R. Jagminas ir Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas R. Bracevičius, Kelmės knygyno direktorė A. Zaurė, Visuomenės sveikatos biuro direktorė L. Balčiūnienė, „Swedbank“ Kelmės padalinio vadovas A. Steponkevičius.

    Sveikintojai negailėjo mokytojams gražių žodžių, linkėjimų bei gėlių.


    Kaip ir kiekvienais metais, Suaugusiųjų mokymo centras išrinko ir paskelbė Metų andragogą (suaugusiųjų mokytoją). Juo šiemet tapo Vaiguvos Vl. Šimkaus pagrindinės mokyklos istorijos ir politologijos mokytojas metodininkas Evaldas Butkus.

    Pristatydama E. Butkų Suaugusiųjų mokymo centro direktorė D. Razminienė sakė:

    – Mokytojas veda seminarus, mokymus ne tik rajono, bet ir respublikos istorijos mokytojams. Yra sukūręs mokymo priemonių 7, 8, 10 klasių moksleiviams. Evaldas Butkus – Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Kelmės skyriaus pirmininkas, Ugdymo plėtotės centro skaitmeninių mokymo priemonių naudojimo ugdyme konsultantas.

    Šaltiniai

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Bronislava Buchienė – autorius ir redaktorius – 100% (+10401-4=10397 wiki spaudos ženklai).