Charles Manson

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Charles Milles Manson
Charles-mansonbookingphoto.jpg

Gimė 1934 m. lapkričio 12 d. (89 m.)
Cincinatis, Ohajas, JAV

Tautybė amerikietis
Tėvas Colonel Scott
Motina Kathleen Maddox
Vaikai

Charles Milles Manson, Jr
Charles Luther Manson
Valentine Michael "Pooh Bear" Manson


Veikla
vienas žymiausių JAV ir pasaulio nusikaltėlių, labiausiai žinomas dėl savo veiklos 7-ojo dešimtmečio pabaigoje, kurio metu Manson subūrė grupuotę „The Family“ („Šeima“), kuriai pats vadovavo.

Vikiteka Charles MansonVikiteka

Charles Milles Manson (g. 1934 m. lapkričio 12) – vienas žymiausių JAV ir pasaulio nusikaltėlių, labiausiai žinomas dėl savo veiklos 7-ojo dešimtmečio pabaigoje, kurio metu Manson subūrė grupuotę „The Family“ („Šeima“), kuriai pats vadovavo. Didžiąją savo gyvenimo dalį jis praleido kalėjime, pradžioje dėl automobilių vagysčių, klastojimo ir vogimo iš kreditinių kortelių. Šiomis dienomis Manson yra labiausiai žinomas dėl Tate-LaBianca žmogžudysčių organizavimo.

1969 rugpjūčio 9 įvykiai

1969 m. rugpjūčio 8 d. vakarą Manson nurodė savo šeimos nariams įsilaužti į namą adresu 10050 Cielo Drive ir pačiu žiauriausiu būdu nužudyti visus tuo metu name būsiančius žmones.

Šeimos nariai atvyko į nurodytą vietą jau po vidurnakčio, rugpjūčio 9 d. naktį. Tuo metu name buvo žymi to meto aktorė Sharon Tate, režisieriau Roman Polanski žmona, kuri buvo aštuonis su pusė mėnesio nėščia. Be Sharon, buvo nužudytas 18-metis Steve Parent – kuris tuo metu važiavo į Sharon namo kiemą, Jay Sebring – buvęs Sharon mylimasis, bei garsus to meto plaukų stilistas, Wojciech Frykowski, bei Abigail Folger. Sharon vyras tuo metu buvo išvykęs į Londoną. Į namą įsilaužė Charles Watson – kuris tuo metu Manson paliepimu vadovavo šeimai, bei Patricia Krenwinkel ir Susan Atkins, šeimos narės, kurios prisidėjo prie šio kruvino užpuolimo. Linda Kasabian, vairavo užpuolikų automobilį.

Pirmoji auka buvo 18-metis Steve Parent, kuris buvo nušautas prie įvažiavimo į kiemą. Jau pakliuvę į namą užpuolikai sumušė ir surišo Wojciech Frykowski, kuris tuo metu svetainėje gulėjo ant sofos. Vėliau Atkins’as name surado dar tris žmones ir nusivedė juos į svetainę, tai buvo Sharon Tate, Jay Sebring, bei Frykowski’o mylimoji Abigail Folger. Watson’as surišo Tate ir Sebring vieną su kitu, tačiau Sebring’ui pradėjus priešintis jis buvo nušautas. Po to, kai Folger buvo nuvesta į miegamąjį paimti savo rankinės, kurioje ji turėjo septyniasdešimt dolerių, Watoson’as septynis kartus peiliu subadė mirštantį Sebring’ą. Frykowski, kurio rankos buvo surištos tuo metu pavyko išsivaduoti ir jis pradėjo bėgti link laukinių durų, tačiau jam kelią pastojo Watson’as ir keletą kartų per galvą trenkė ginklu, dūrė peiliu, bei du kartus į jį iššovė. Folger taip pat pavyko pabėgti nuo užpuolikų, ji pabėgo iš miegamojo ir bėgo link baseino, tačiau ją nusivijo Krenwinkel ir dūrė jai peiliu, netrukus pribėgo ir Watson’as, abu užpulikai ją peiliu subadė dvidešimt aštuonis kartus. Po to Watsonas pribaigė jau ir taip sunkiai sužalotą Frykowski, kurį iš įniršio penkiasdešimt vieną kartą subadė peiliu.

Grįžę i namą Atkis’as ir Watson’as kartu nužudė Sharon, kuriai šešiolika kartų sudūrė peiliu. Tate prašė, kad jai leistu pagyventi bent iki tol kol ji pagimdytų kūdikį, tačiau jos noras nebuvo įvykdytas, ji verkė, "Mother… mother…" iki savo mirties.

Dar prieš užpuolimą Manson buvo liepęs užpuolikams palikti kokį nors žiaurų užrašą, tad Atkins ant namo durų užrašė žodį "pig" (liet. Kiaulė), Sharon Tate krauju.

LaBianca nužudymas

Kitą vakarą „Šeima“ mirtinai subadė Leno LaBianca (klestinčio prekybos tinklo valdytoją) ir jo žmoną Rosemary. Šį kartą su jais vyko ir Leslie Van Houten, bei pats Manson, kuris esą norėjo parodyti „kaip tai padaryti“. Rosemary mirė nuo 41 durklo dūrio, bet jos kūne rasta dar 20 durtinių žaizdų, kurios, manoma, buvo padarytos, kai moteris jau buvo mirusi.


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+6105-80=6025 wiki spaudos ženklai).