Danutė Prunskaitė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Danutė Prunskaitė
Danutė Prunskaitė matematikos mokytoja.png


Veikla
Linkuvos vidurinės mokyklos matematikos mokytoja

Danutė Prunskaitė Linkuvos vidurinės mokyklos matematikos mokytoja.

Matematikos mokytoja Danutė Prunskaitė dėstė matematiką Linkuvos vidurinėje mokykloje ir vakarinėje mokykloje dėstė matematiką eilę metų.

Buvo klasės vadovė 19661967 m. ir 19691970 m. laidų. Linkuvos gimnazijoje kaip auklėtoja išleido 43, 46.

Mokytoja su mokiniais paruošė tradicinius spektaklius.

1966–1967 m.m. 43-oji laida Danutė Prunskaitė 1969–1970 m.m. 46-oji laida „Ričardas ir Monika“ Rež. Irena Liutkevičiūtė, Danutė Prunskaitė, Vytautas Valionis

Prisiminimai

Cquote2.png

Per pirmąjį pokarinį dešimtmetį mokslo žinias skiepijo ir jaunąją kartą auklėjo atvykę mokytojai: D.Prunskaitė, F.Skrebaitė-Mielienė, Z.Žagrytė-Mališauskienė, A.Mališauskas, V.Vilnonytė, J.Pajarskaitė, I.Liutkevičiūtė, A.Dimšienė, B.Vilimas, Kunaičiai, Gaigalai, Anužai, A.Laskauskas, Bagdonai, Kraujeliai, E.Servienė, Katinienė, A. Petruškevičiūtė-Spudienė, J.Tauperis ir kt.


„Linkuvos gimnazija“ 1918–2008; leidinį parengė Linkuvos gimnazijos mokytojai; Leidybos vadovas Stasys Tumėnas; Išleido S. Tumėno leidykla „Šiaurės Lietuva“, Šiauliai, 2008-10-20;

Cquote1.png
43 laidos susitikimas su auklėtoja Danute Prunskaite
Cquote2.png

Malonu prisiminti taip neseniai prabėgusias ir vis tolstančias susitikimo minutes. Jums darbai, rūpesčiai, tai dienos dar greičiau bėga. Neprailgsta jos ir man. Į darbą eiti nereikia, bet ir „apsisukimai“ lėtesni, todėl ir nuobodžiauti netenka. Darbų vis atsiranda tai po namus apsitvarkyti, rudenį bites papenėti, paruošti žiemai, dabar eilėse pastovėti, paadyti, pamegzti, knygą paskaityti. Kol sveikata tarnauja, reikia džiaugtis gyvenimu, nors jis ir nelengvas, bet gal seniems žmonėms liesesnė dieta, didesnis fizinis krūvis (iki bityno 6 km.- einu pėsčiomis) išeis tik į naudą. Nuo Linkuvos atitrūkusi, tai nieko nesusitinku ir kaip kam einasi nesužinau. Biržuose vakarinė mokykla užsidarė, kolektyvas išsiskirstė, tai nuo darboviečių atitrūkau. Esu tikra pensininkė. Gerai, kad gyvenu daugiaaukščiame name ir turiu malonias kaimynes. Su jomis mielai bendrauju. Žadėjo pas mane atvažiuoti Gražina Žvirblytė gal dar negreit.


Buvusi auklėtoja Danutė Prunskaitė Laiškas rašytas 1992 m. lapkričio 11 d. Birutei Bajelytei-Strockienei 43 laidos auklėtinei.

Cquote1.png


Cquote2.png

Ką tik gavau kvietimą į susitikimą po 30 metų. Ačiū, kad nepamirštate. Visada labai smagu su jumis susitikti, bet šį katrą jau negalėsiu nuvykti, nes neleidžia sveikata. 1995 m. birželio 1 d. operavo inkstą. O, svarbiausia, saugokit sveikatą, kol ją turite. Visos bėdos ateina ir praeina, jei tik sveikta laikosi. Būkit smagūs ir laimingi.


Buvusi auklėtoja Danutė Prunskaitė Laiškas rašytas 1997 m. liepos 14 d. Birutei Bajelytei-Strockienei 43 laidos auklėtinei.

Cquote1.png


Cquote2.png

Atmintyje paliko auklėtojos žodžiai „Nebijokite paklausti, nedrįskite nežinoti“


Birutė Bajelytė-Strockienė 43 laidos auklėtinė.

Cquote1.png

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Emilija Stanevičienė – autorius – 102% (+4039-0=4039 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – redaktorius – 1% (+45-107=-62 wiki spaudos ženklai).