Dievo Gailestingumo Šventovė Krokuvoje

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Enciklopedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite; apie sutvarkymą galite pranešti specialiame Enciklopedijos projekte.
 Merge-arrows.svg  Šį straipsnį yra pasiūlyta sujungti su „Dievo gailestingumo šventovė“!
Dėl kokių priežasčių palikta ši žymė, galite sužinoti diskusijų puslapyje.

Pagal 20-to amžiaus estetinius standartus Viešpaties Gailestingumo ikona sunkiai atitinka kitus Krokuvos šventuosius atvaizdus, kurie dažniausiai yra daug senesni ir vertingesni kaip meno kūriniai. Tačiau tūkstančiai tikinčiųjų atsidavimas pavertė šį paveikslą šventu. Jame vaizduojamas Kristus, kaip jis pasirodė per viziją Lenkų vienuolei, Šv. Faustinai Kowalska (Faustyna Kowalska), vieną Vasario vakarą 1931 metais. Viešpatis pavedė jai nutapyti Jo paveikslą su antrašte, kurioje rašoma Lenku kalba: Jėzau, Aš pasitikiu Tavimi(Lenk.: Jezu, Ufam Tobie). Per sekančius apsireiškimus Jis, taip pat, atskleidė Šv. Faustinai Savo dogmas apie Dieviškajį Gailestingumą.

Iš pradžių religingąją seserimi mažai kas tikėjo tarp savo amžininkų, kurie manė, jog stebuklų dienos jau senei baigėsi. Ir pati Bažnyčia menkai palaikė Šv. Faustina ir tai, ką ji girdėjo. Tačiau, su laiku, žinia apie Šv. Faustina, jos regėjimus ir ikonos kultą greitai išplito. Dabar šia ikona yra išpuošta daugelis Katalikų koplyčių aplink visą pasaulį. Piligrimai iš viso pasaulio atvyksta melstis prieš šį paveikslą Krokuvos Vienuolyne, Lagiewniki (Lenk.: Łagiewniki) rajone, kur 33-trejų metų Sesuo Faustina mirė ir buvo palaidota 1398 metais. Daug rašytinių šaltinių byloja apie žmonių stebuklingus pasveikimus, besimeldžiant šioje vietoje.

Dabar, 19-to amžiaus Gailestingosios Dievo Motinos Seserų ordino plytinis vienuolynas yra dalis milžiniško komplekso – Dievo Gailestingumo Šventovė(Lenk.: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia) – su didele ir erdve pagrindine bažnyčia, daugybe smulkesnių koplytėlių, apžvalgos bokštu ir moderniomis pastoralinėmis patalpomis su kavinėmis, suvenyrų parduotuvėlėmis, stovėjimo aikštelėmis ir pan. Dieviškojo Gailestingumo Bazilika yra Krokuvos Lagiewniki rajone, i pietus nuo miesto centro. Moderni 20-to amžiaus bažnyčia tikrai nublunka prieš tokias katedras, kaip Šv. Marijos ar Šv. Petro ir Pauliaus, bet tai ko nepralenkia amžiumi, su kaupu atsiima savo dydžiu ir modernumu – visa bazilika primena Nojaus laivą, o Jona Paulių II kaip laivo kapitoną. Bet tai kas traukia visus lankytojus randasi jos viduje – tai šventovė Dieviškojo Gailestingumo paveikslui.

2002 metų Rugpjūčio 17-tąją dieną, Popiežius Jonas Paulius II pašventino naujai pastatyą, didingą šventovės baziliką. Jo Šventenybė, buvęs Krokuvos miesto arkivyskupas Karolis Wojtyla (Lenk.: Karol Józef Wojtyła) pasakė, jog ši vieta yra viso pasaulio Katalikų varomoji jėga, kuri verčia visus tikinčiuosius garbinti Viešpaties Malonę šiame centre Lagiewniki šventovėje. Kiekvienais metais, šį šaltinį atvyksta aplankyti apie du milijonai piligrimų iš viso pasaulio.

Vaizdas:Lagiew2.jpg
Viešpaties Gailestingumo Ikona


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+3090-44=3046 wiki spaudos ženklai).