Dovydas Šidlauskas

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Dovydas Šidlauskas
    LG Dovydas Šidlauskas.jpg

    Gimė 1996 m. sausio 29 d. (28 m.)
    Kaune

    Tėvas Gintautas Šidlauskas
    Motina Rosita Šidlauskienė

    Išsilavinimas 2015 m. Linkuvos gimnazija

    Dovydas Šidlauskas (g. 1996 m. sausio 29 d. Kaune )


    Gyvenimo kelis

    Tėtis Gintautas (g. 1968 m.) – dažytojas.

    Mama Rosita (g. 1971 m.) – namų šeimininkė.

    Brolis (g. 2006 m.) – Donas-Karlas Linkuvos gimnazijos moksleivis.

    su tėveliais

    Dovydas mokėsi Balsių pagrindinėje mokykloje.

    Linkuvos gimnazijoje pradėjo mokytis nuo 5 klasės. Nuo tada ir prasidėjo Dovydo olimpiadų laimėjimai rajone ir Pakruojo krašto konkursuose. Buvo gabus, darbštus ir siekiantis tikslo mokinys.

    Dovydas Tėtis, brolis Šidauskai 2024 m.
    LG dovydo pagr..jpg

    2015 m. baigė Linkuvos gimnaziją (XCI laida).

    Toliau Dovydas studijuoja KTU cheminę technologiją ir inžineriją.

    Dovydas Šidlauskas 2019-06-21

    Laisvės paslaptis yra drąsa

    Prisiminimai

    Dovydui šypsosi sėkmė

    Pirmokas gimnazistas Dovydas Šidlauskas Linkuvos gimnaziją iškėlė į aukštumas Vilniuje, žaidime „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ patekdamas į pusfinalį. Linkuviečiai Dovydą gerai žino kaip kasmetinį olimpiadų prizininką. Tad ir mes su kalbamės ne vien apie laimėjimą žaidime...

    – Po laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ sužinojai, kad patekai į protingiausių Lietuvos devintokų dešimtuką. Koks jausmas apėmė, išgirdus tokius žodžius?

    – Man tai – didžiulė garbė. Tokiais atvejais jauti, kad kažkas įvertino tavo žinias, pastangas, kurias įdedi sėdėdamas prie knygų. Neeilinis jausmas.

    – Bet norint kažką pasiekti juk neužtenka talento...

    –Išties įdėta daug darbo...Nuo penkių netų skaičiavau iki tūkstančio, mintinai sudėjau ir atėmiau sumas iki šimto. Kai pradėjau lankyti Rimšonių pradinę mokyklą, matematikos pamokose neturėjau ką veikti, tik sunkiau buvo su lietuvių kalba. Visada domėjausi naujovėmis iš viso pasaulio. Kai tik gavau kompiuterį ir internetą – labai mėgau skaityti mokslinę literatūrą. Tėvai man pirko storiausias enciklopedijas ir knygas. Pomėgis skaityti nėra dingęs ir dabar – domiuosi moksline literatūra, politika.

    – Ar lieka laiko laisvalaikiui?

    – Dabar prie kompiuterio prisėdu tik vėlai vakarais, kai lieka laiko. Daugybę jo atima mokslai, juk kuo vyresnis esu – tuo sunkiau, ypač kai per vieną dieną reikia pasiruošti ne vienam kontroliniui, o norisi gerų rezultatų. Dabar prasidėjo naujas pomėgis – ėmiau sportuoti, o kai grįžtu pasportavęs ir pavargęs, tai mokslai nelabai nori lįsti į galvą. Tada atsiranda ir miego trūkumas. Užtat džiaugiuosi savaitgaliais, kai galiu išsimiegoti.

    – Tave galime vadinti matematiku?

    – Skaičiai arčiau manęs nuo mažumės. Kiekvienais metais neblogai sekasi olimpiadose, rajone dažniausiai užimu prizines vietas. Dalyvauju ir kitose olimpiadose – fizikos, biologijos, tačiau matematikoje mano rezultatai patys geriausi. Už tai norėčiau padėkoti šio dalyko mokytojai Emilijai Stanevičienei, kuri mane lydėjo ir į „Lietuvos tūkstantmečio vaikus“.

    – Drebėjo širdelė prieš kameras?

    Televizijoje 2011 m. gruodis

    – Labai drebėjo važiuojant filmuotis. Vis mąsčiau, kad tik netektų nuvilti palaikymo komandos ir savo mokytojos. Į minėtąjį žaidimą jau bandžiau pakliūti prieš dvejus metus, bet tada pakvietimo negavau... Jai anuomet būčiau patekęs – būčiau net neabejojęs savo žiniomis, o dabar: kuo vyresnis – tuo sunkiau. „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ anketą užpildžiau pats. Kai atsakinėjau į klausimus atrankai į pusfinalį, man sekėsi labai gerai. Bet atsakymą, ar patekau į filmavimą, gavau daug vėliau. Paskambino iš televizijos ir pasakė, kad mane nori matyti pusfinalyje – apsidžiaugiau beprotiškai! Jaudulys filmavime kojos nepakišo – surinkau daug taškų ir užėmiau antrąją vietą.

    – Tavo svajonė pildosi, Dovydai!

    – Todėl ir norėčiau labai padėkoti Linkuvos gimnazijos mokytojams, draugams ir šeimai. Jie visi mane palaiko ir linki sėkmės ateityje.


    Kalbėjosi Simona Lipskytė

    Šaltiniai

    https://lietuvai.lt/wiki/Linkuvos_gimnazijos_laikra%C5%A1t%C4%97lis_Varpelis

    • Linkuvos gimnazijos laikraštėlis Varpelis 66.pdf
    • „Dovydui šypsosi sėkmė“//„Auksinė varpa“, 2011 m. gruodžio 3 d.

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 100% (+6427-41=6386 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 1% (+35-0=35 wiki spaudos ženklai).