Edmundas Paulionis

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Edmundas Paulionis
Edmundas Paulionis.jpg

Gimė 1954 m.
Vilniuje

Veikla
kunigas

Edmundas Paulionis (g. 1954 m. Vilniuje) – Švenčionėlių parapijos klebonas.

Biografija[taisyti]

Klebonas Edmundas Paulionis gimė 1954 m. Vilniuje.

1981 m. gegužės 31 d. įšventintas kunigu.

1980 m. dalyvavo karinėje misijoje Afganistane. Kunigas Edmundas Paulionis buvo pirmasis Vilniaus arkivyskupo J. Steponavičiaus paskirtas Nepriklausomos Lietuvos pasieniečių vyriausiuoju kapelionu.

  • 1981 m. – Linkmenų parapijos klebonas.
  • 19821991 m. Naujojo Daugėliškio parapijos klebonas. Jam tarnaujant buvo atliktas Naujojo Daugėliškio bažnyčios remontas, atstatyta Kačergiškės bažnytėlė.
  • 20002004 m. – Vilniaus Šv. Mikalojaus parapijos klebonas. Edmundo Paulionio rūpesčiu buvo pradėti dideli bažnyčios restauravimo darbai: sutvirtinti bažnyčios pamatai, restauruoti skliautai, čerpėmis uždengtas stogas, pakeisti langai, atlikti kt. darbai.
  • 20042014 m. Švenčionėlių parapijos klebonas. Klebonas Edmundas Paulionis yra išsilavinęs, labai plačių interesų, taktiškas, ramaus būdo. Jo rūpesčiu atnaujintos ir nuspalvintos reljefinės Šv. Kryžiaus kelio stočių skulptūros. Švenčionėlių Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios 50-ojo jubiliejaus proga šventoriuje buvo pastatytas kryžius, kurį sukūrė Rimantas Kunigėnas. Klebonas kruopščiai parengė ir sutvarkė Švenčionėlių parapijos parapijiečių krikšto, santuokos, mirties įrašų knygų elektroninę duomenų bazę. Tam reikėjo didelio atidumo, tikslumo ir žinių verčiant įrašus, pavardes, kaimų, viensėdžių pavadinimus iš lenkų kalbos į lietuvių.

Klebonas Edmundas Paulionis dalyvauja visuomeninėje ir politinėje veikloje. Jis yra Vilniaus arkivyskupijos kunigų tarybos narys. Klebonas aktyvus krikščionių demokratų partijos narys, vienas iš trylikos asmenų pasirašęs pareiškimą dėl Lietuvos krikščionių demokratų partijos atgaivinimo nuo 1989 m. vasario 16 dienos.

20132014 m. Linkmenų parapijos administratorius.

Klebonas Edmundas Paulionis, išvykdamas iš Švenčionėlių Šv. Edvardo parapijos, tikintiesiems ir bažnyčiai restauravo pirmojo bažnyčios klebono Jono Burbos dovanotą „Šventoji Šeima“ paveikslą. Jis papuošė vieną iš bažnyčios šoninės navos altorių.

20092013 m. parapijoje su klebonu Edmundu Paulioniu tarnavo vikaras Renaldas Kučko, nuo 2013 m. vikaras Dovydas Grigaliūnas.

2014 m. Edmundas Paulionis paskirtas Vilniaus Švč. Jėzaus Širdies parapijos klebonu.

Apdovanojimai[taisyti]

1999 m. LR Prezidento dekretu kunigas Edmundas Paulionis apdovanotas 4-ojo laipsnio Vyčio Kryžiaus ordino Karininko kryžiumi.

2013 m. Lietuvos Helsinkio grupės narys, kunigas Edmundas Paulionis už aktyvią disidentinę veiklą, bažnyčios ir lietuvybės puoselėjimą sovietmečiu ir atkūrus Lietuvos nepriklausomybę apdovanotas medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.

Šaltiniai[taisyti]

  • Ramunė Čebručenko „Švenčionėlių Šv. Edvardo parapijos ir Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios istorija“, Švenčionys, Firidas, 2015 m.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius (+4291-4=4287 wiki spaudos ženklai).