Enciklopedija:Gyvenviečių sąrašų abėcėlinių indeksų atnaujinimas

Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Forumai
Enciklopedijos naujienos
Gyvenviečių sąrašų abėcėlinių indeksų atnaujinimas

Gyvenviečių sąrašų abėcėlinių indeksų atnaujinimas[taisyti]


Gyvenviečių pagal administracinius vienetus sąrašams (pvz.: Lietuvos gyvenvietės), sudaryti naudojama semantika (naudojant Semantic MediaWiki), esanti pačiuose gyvenviečių aprašymuose. Kiekvienas sąrašo puslapis ištraukia tam tikrą dalį sąrašo iš Semantic MediaWiki DB sukauptos semantikos, renkant visas gyvenvietes priklausančias tam tikram administraciniam vienetui.

Gyvenviečių sąrašų atskiruose puslapiuose yra pateikiama ir abėcėlinė rodyklė, pagal kurią galima pereiti į sąrašo puslapį, kuriame prasideda gyvenvietės, kurių pavadinimas prasideda atitinkama raide.

Kaupiantis ir daugėjant ELIP gyvenviečių straipsniams gyvenviečių sąrašai ilgėja, todėl atitinkamai daugėja ir sąrašus sudarančių puslapiu. o tuo pačiu ir turėtų keistis abėcėliniame sąraše pateikiamos nuorodos į atitinkamus sąrašo puslapius. Kai sąrašų atskiri puslapiai yra formuojami iš Semantic MediaWiki DB sukauptos semantikos, analogiškai tenka iš ten pat formuoti ir sąrašų abėcėlinių indeksus. Tačiau, jei tai bus daroma kiekviename puslapyje dinamiškai formuojant jo rodomą vaizdą, tuomet kiekviename puslapyje teks vykdyti kiekvienai abėcėlės raidei atskirą semantinę užklausą ir tada tokio puslapio suformavimas bus labai lėtas. Todėl anksčiau sąrašų abėcėliniai indeksai buvo sukurti vieną kartą ir statiškai įrašyti į specialią DB iš kurios ir buvo traukiami ir naudojami gyvenviečių sąrašų abėcėlinių indeksų sudarymui.

Kadangi gyvenviečių aprašytų ELIP ilgainiui padaugėjo, tai reikėjo performuoti gyvenviečių sąrašų abėcėlinius indeksus. Tam darbui DB sukūriau specialų skriptą, kurį nustačiau, kad būtų vykdomas kiekvieną mėnesį. Tokiu būdu gyvenviečių sąrašų abėcėliniai indeksai kiekvieną mėnesi automatiškai persiformuos. Taip pat gyvenviečių sąrašų abėcėlinius indeksus performavau šiandien.

Be viso to teko sukurti atskirus naujus gyvenviečių sąrašų puslapius.

Šiuo metu šiame puslapyje nėra žinučių.