Enciklopedija:Kategorijos ir semantika

Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Forumai
Bendros diskusijos
Kategorijos ir semantika

Kategorijos ir semantika[taisyti]


Enciklopedijoje yra įvedama semantika. Naudojant semantika reikėtų keisti ir kategorijų tvarkymą, kuris turėtų skirtis nuo Vikipedijos, kurioje semantika nebuvo naudojama.

Pvz. naudojant semantika sekantis sakinys turėtų surinkti tiktai straipsnius, kurie aprašo valstybes, tačiau dėl dabartinės kategorizavimo tvarkos taip nėra.

{{#ask:[[Kategorija:Valstybės]]
|format=broadtable
|headers=show
|link=all
|class=sortable wikitable smwtable
|offset=
|limit=
}}

Naudojant semantika, kategorijos naudojamos turint galvoje savybę yra. Tuo tarpų Vikipedijoje ir šiuo metu Enciklopedijoje straipsniai sugrupuoti ir pagal kitas savybes priklauso, gyvena teritorijoje. Kitais žodžiais šiuo metu kategorijoje Kategorija:Valstybės ar jos pakategorijose galima rasti bet kuriuos straipsnius vienai ar kitaip susijusius su valstybėmis.

Gal reikėtų pradėti pamažu keisti tokią kategorizavimo tvarka, kuri nėra pilnai suderinama su semantika. Kol kas negaliu pasakyti kaip pilnai turėtų atrodyti kategorizavimas naudojant semantika. Gal tik kaip pavyzdį galėčiau tarti, kad kategorija Kategorija:Valstybės ir joje šiuo metu esančios pokategorijos turėtų priklausyti pvz, naujai kategorijai Kategorija:Straipsniai apie valstybės, o kategorijoje liktų tik pačias valstybes aprašantys straipsniai.

-- Vpovilaitis (Vitas Povilaitis) Aptarimas Indėlis 2012 m. gegužės 16 d., 08:44 (EEST)

Šiuo metu šiame puslapyje nėra žinučių.