Enciklopedija:Penki stulpai

Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Forumai
Taisyklės ir susitarimai
Penki stulpai

Penki stulpai


 Wiki.png  Čia aprašytos Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui (ELIP) taisyklės, galiojančios visiems ELIP redaktoriams.
Taisyklės gali būti keičiamos tik nustatyta tvarka.

Visos Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui (ELIP) taisyklės ir gairės gali būti sutrauktos į esminius penkis stulpus, fundamentalius principus, kuriais remiasi šis projektas:

BluePillar.svg Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui yra enciklopedija, apjungianti kitų bendrų enciklopedijų, almanachų, specializuotų enciklopedijų, žodynų vertingą ir tinkamą jų informaciją. Visi straipsniai privalo būti rašomi laikantis verifikavimo taisyklių ir siekiant kiek galima didesnio tikslumo. Enciklopediją Lietuvai ir pasauliui sudaro joje kuriami enciklopediniai straipsniai ir joje saugomi autoriniai straipsniai. ELIP enciklopediniai straipsniai nėra vieta asmeninei nuomonei, patirčiai ar argumentams. Dar daugiau, enciklopedinis straipsnis nėra bet kokios informacijos rinkinys. Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui nėra įdomybių (trivia) kolekcija, propagandos ar reklamos platforma, anarchijos ar demokratijos eksperimentas, nuoskaudų publikavimo vieta, interneto nuorodų kataloga, naujienų leidinys ar šaltinių dokumentų rinkinys.
 
GreenPillar.svg Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui yra neutralaus požiūrio, tai reiškia, kad joje turi būti siekiama jokiam vienam požiūrio taškui neatstovaujančių straipsnių išskyrus ELIP ir KLIP saugomus autorinius straipsnius.
 
YellowPillar.svg Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui yra enciklopedija, kurią redaguoti gali redaguoti gali kiekvienas autorizuotas redaktorius, redaguodamas enciklopedinius straipsnius ir darydamas formatavimo bei gramatines korekcijas ELIP saugomuose autoriniuose straipsniuose. Visi ELIP enciklopediniai straipsniai yra platinami sutinkamai su Creative Commons Attribution/Share-Alike licencija, o ELIP ir KLIP saugomi autoriniai straipsniai yra platinami sutinkamai su Creative Commons Attribution/NonCommercial/Share-Alike licencija.
 
OrangePillar.svg Enciklopedijoje Lietuvai ir pasauliui yra etiketo taisyklės: gerbk kitus bendruomenės narius net kai su jais nesutinki. Būk mandagus. Venk asmeninių atakų ar nepagrįstų apibendrinimų. Niekada neardyk Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui vien tam, kad įrodytum kažkokią tiesą, ir į kitus žiūrėk geranoriškai. Būk atviras.
 
RedPillar.svg Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui neturi biurokratinių taisyklių, neskaitant penkių bendrų čia aprašomų principų. Būk drąsus rašydamas, pervadindamas ir keisdamas straipsnius, kadangi tobulumo nereikalaujama. Nebijok, kad gali viską sujaukti. Išsaugomos visos ankstesnės straipsnių versijos, todėl nėra jokio būdo, kuriuo galėtum netyčia kažką sugadinti. Tik atsimink – kad ir ką rašytum, tai išliks ateičiai.

Pastaba: čia aprašyti penki fundamentalūs Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui principai, ir jie yra senesni ir už šio straipsnio sukūrimo momentą.

Šiuo metu šiame puslapyje nėra žinučių.