Enciklopedija:Temos

Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Forumai
Bendros diskusijos
Temos

Temos[taisyti]


  • Universalios temos, atmetant virtualią tikrovę (pvz., filmų herojai ir jų kalbos)
  • į Lietuvą orientuota tematika.
Temos - tik tos, kurios yra normaliose enciklopedijose, žinoma, pirmiausia susijusios su Lietuva.--Lazdynas 18:03, 8 sausio 2012 (EET)
1. Pradėti (o gal ir išvis apsiriboti) vien su Lietuva susijusiomis (lituanikos) žiniomis. Tai palengvintų užduotį, gerokai sumažintų sąnaudas, o patrauklumą (tiek skaitytojų susidomėjimą ir pasitikėjimą, tiek ir rašytojų paskatas) dargi padidintų, padėtų paspartinti darbą, o enciklopediją išbaigti.
2. Pradėti nuo tų Vikipedijos straipsnių, kurie labiausiai išdarkyti, netikslūs, klaidingi. Tai padėtų išgelbėti medžiagą ir atkreiptų visuomenės dėmesį į skirtumus, suteiktų pasitikėjimo jūsų enciklopedija, paskatintų darbštesnius Vikipedijos ir pavienius autorius bendradarbiauti jūsų leidyboje.
3. Man atrodo, patogiau būtų steigti kelis atskirus žinynus:
3.1 Kraštotyra. Keturiais požiūriais:
a) geografiniai (nekintami) vietovės duomenys;
b) istorija, muziejai, įžymybės ir įdomybės, papročiai — pabrėžiant ar netgi apsiribojant tik savitumais;
c) verslo sąlygos ir dalykinių paslaugų duomenys;
d) laisvalaikio pramogų pasiūlymai su šventinių renginių kalendoriumi ir jų aprašymu.
Kretingos, Utenos ir kitų bibliotekų kraštotyros žinynai menki, vertesni asmeniškai kurti Mažeikių, Punsko, Vištyčio ir pan. — turiningesni įtraukti Online.lt kelionių rodyklės pažintinio turizmo ir kraštotyros straipsnyje, o oficialūs ir pramoginiai — pažinčių rodyklės vietinių bendruomenių straipsnyje. Stambiausias užmojis yra leidyklos „Versmė“ organizuojama eniklopedijų serija „Lietuvos valsčiai“ — „Lietuvos internete“ garbės žymūnas.
3.2 Asmenybės. Aprėpiant ir išeivijos lietuvius, lietuvių kilmės garsenybes. Pradedant Vikipedijoje netiksliai aprašytais.
Ir t. t., baigiant tokiais žinynais, kaip jūsų Futbolinis.lt.
Vladas Palubinskas (iš laiško man V.Povilaičiui) -- Vpovilaitis (Vitas Povilaitis) Aptarimas Indėlis 10:13, 20 sausio 2012 (EET)
Šiuo metu šiame puslapyje nėra žinučių.