Estafetė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Plaukimo estafetėje keičiasi plaukikai
Lengvaatlečiai perduoda estafetės lazdelę.

Estafetė – sportinės varžybos įvairiose sporto šakose (pvz: lengvojoje atletikoje, plaukime, biatlone), kuomet tam tikrais tarpais keičiasi komandos varžovai, perduodami vienas kitam kokį sutartinį daiktą (dažniausiai lazdelę) ar tiesiog prisiliesdami prie komandos draugo.

Žiemos sportas[taisyti]

Žiemos olimpinėse žaidynėse keturiose sporto šakose vykdomos estafetės rungtys. Biatlono estafetėje varžosi keturi sportininkai. Moterims kiekvienai reikia įveikti po 6 km, o vyrams 7,5 km. Slidinėjimo lenktynių rungtyse taip pat varžosi komandos, sudaryto iš keturių asmenų, tik moterims reikia įveikti tik 5 km, o vyrams 10 km. Greitojo čiuožimo trumpuoju taku estafetėse dalyvauja tik po tris čiuožėjus.

Lengvoji atletika[taisyti]

Lengvojoje atletikoje paplitusios bėgimo estafetės. Oficialiose varžybose vykdomos 4x100 m ir 4x400 m estafetės, nors alternatyviose ar ne stambiausio rango čempionatuose vyksta ir 4x200 m, 4x800 m ir 4x1600 m estafetės.

Lengvosios atletikos varžybose estafetės lazdelė turi būti perduodama specialiame "koridoriuje". Jeigu sportininkas perėmė lazdelę už numatytos linijos - sportininkai diskvalifikuojami. Dėl didelio greičio ir mažo atstumo perduodant lazdelę, komandos nariai neretai susiduria ar laiku nepaleidžia lazdelės ir pargriūna. Tokiu atveju komandos dažniausiai netęsia pasirodymo.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+2605-17=2588 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti