Europos centrinių bankų sistema

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką

Europos centrinių bankų sistema (ECBS) - ES bankinė sistema, kurią sudaro ECB ir visų ES valstybių narių (EB Sutarties 107 straipsnio 1 dalis) nacionaliniai centriniai bankai. Pagrindus nustato ECBS Statutas.

Funkcijos[taisyti]

Kadangi ne visos ES šalys įsivedė eurą, ECBS negali veikti kaip euro zonos monetarinė institucija. Dėl to Eurosistema (į kurią neįeina šalių neįsivedusių euro centriniai bankai) tapo institucija atliekanti funkcijas, kurias iš principo turėjo vykdyti ESCB.

ECBS sukūrimo priežastys[taisyti]

Centrinių bankų sistema Europoje sukurta dėl trijų pagrindinių priežasčių:

  • Eurosistemos principas pagrįstas nacionalinių centrinių bankų turima patirtimi, jų institucine struktūra, infrastruktūra, profesine patirtimi ir puikiu gebėjimu vykdyti veiklą. Be to, kai kurie centriniai bankai vykdo papildomus uždavinius, be Eurosistemos uždavinių.
  • Atsižvelgiant į geografiškai didelę euro zonos teritoriją ir per ilgą laikotarpį nusistovėjusius santykius tarp nacionalinės bankų bendruomenės ir jos nacionalinio centrinio banko, buvo nuspręsta, kad tikslinga kredito įstaigoms suteikti prieigą prie centrinių bankų sistemos kiekvienoje dalyvaujančioje šalyje.
  • Atsižvelgiant į tautų, kalbų ir kultūrų įvairovę euro zonoje, nacionaliniai centriniai bankai (o ne vienas už nacionalines institucijas viršesnis bankas) buvo geriausia prieiga prie Eurosistemos.

Nuorodos[taisyti]

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3382-0=3382 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Spausdinti/eksportuoti