Google Chrome

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Google Chrome
Chrome-Logo.svgChromeVikipedija.png
Google Chrome
Kūrėjas Google
Paskutinė versija 18.0 / 2012 m. Kovo 28 d.
OS Windows (XP SP2 ir vėlesnės versijos); Mac OS X; Linux ir Android
Paskirtis Interneto naršyklė
Licencija komercinė
Svetainė www.google.com/chrome

Google Chrome – Google kuriama naršyklė, puslapių atvaizdavimui naudojanti WebKit variklį. Pirmoji vieša beta versija Windows operacinėms sistemoms išleista 2008 m. rugsėjo 2 d., pirmoji stabili versija – 2008 m. gruodžio 11 d. Pagal „StatCounter“ duomenis naršyklė yra trečia pagal populiarumą, o jos rinkos dalis pasaulyje 2011 m. vasario viduryje buvo 9,28 %[1], Lietuvoje 10,04 proc.[2]

Istorija

Iš pradžių Chrome išleista tik Microsoft Windows platformai, o nuo 2009 m. gruodžio 9 d. atsirado dev ir beta versijos GNU/Linux ir Mac OS X operacinėms sistemoms. Pirmosios versijos šioms sistemoms nevisiškai atitiko Windows versijos funkcionalumą ir visos funkcijos tapo analogiškomis tik nuo 5.0.* versijos.

Pirmoji versija Windows operacinei sistemai buvo išleista 43 kalbomis.[3] Per pirmąsias kelias valandas po išleidimo į Google buvo nusiųsti keli šimtai įvairių pranešimų apie klaidas.[4]

Savybės

Google Chrome išskirtinės savybės:

  • Naršymas naudojant atskirus procesus – kiekvienai kortelei bei kiekvienam trečios šalies papildymui kuriamas atskiras procesas, taip pagerinant naršyklės stabilumą. Kitose naršyklėse kortelėms kuriamos atskiros gijos, todėl dėl kritinių klaidų apdorojant vieną puslapį užsidaro visa naršyklė.
  • Skriptų (parašytų JavaScript kalba) apdorojimas spartesnis nei kitų naršyklių dėl specialiai Google Chrome sukurtos JavaScript virtualios mašinos V8.
  • Juodieji sąrašai – naršyklė automatiškai atsisiunčia atnaujintus juoduosius sąrašus, pagal kuriuos atskiria rizikingus puslapius.
  • Integruota Gears naudojimo atsijungus nuo interneto technologija.
  • Pradinis naršyklės puslapis iškart rodo dažniausiai lankytus puslapius bei paieškas, panašiai kaip Opera naršyklėje naudojamas SpeedDial.

Nuorodos

Vikiteka


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 100% (+5245-17=5228 wiki spaudos ženklai).