Guy-Manuel de Homem-Christo

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Guy-Manuel de Homem-Christo
Guy-Manuel de Homen-Christo
Guy-Manuel de Homen-Christo
Biografija
Kilmė Prancūzija Prancūzija
Žanras House
Aktyvumo metai Nuo 1992 m.
Įrašų kompanija Crydamoure

Guy-Manuel de Homem-Christo (tikrasis vardas Guillaume Emmanuel Paul de Homem-Christo, g. 1974 m. vasario 8 d.) – elektroninės muzikos kūrėjas.

Grupės Daft Punk narys(kartu su Thomas Bangalter). Guy-Manuel taip pat buvo garsaus projekto Le knight club narys, bei vienas iš jų iniciatorius.

Biografija

Guy-Manuel susipažino su Thomu mokykloje 1987 m. ir atrado nemažai panašumų klausomoje muzikoje ar žiūrimuose filmuose. Pradžioje jie įkūrė Indie Rock grupę, pavadinimu Darlin, kurioje be jų dar grojo Laurent Brancowitz. Šioje grupėje Guy-Manuel grojo gitara. Tačiau kaip sakė Thomas, tai tebuvo paauglių žaidimai, o ne rimtos muzikos kūrimas. Vienas britų žurnalistas išgirdęs jų muziką pavadino ją „Daft Punk". Sulaukę 18 metų, abu jaunuoliai susidomėjo elektronine muzika, dėl ko Laurent Brancowitz paliko grupę. Tačiau kaip Thomas sakė, tai tebuvo paauglių žaidimai, o ne rimtos muzikos kūrimas. Vienas britų žurnalistas išgirdęs jų muziką pavadino ją „Daft Punk". Sulaukę 18 metų, abu jaunuoliai susidomėjo elektronine muzika, dėl ko Laurent Brancowitz paliko grupę. Pavadinimą jaunuoliai greitai susigalvojo. Jiems tiko to žurnalisto frazė. Kartu kurdamai jie sukūrė 1997 m. Homework albumą, 2001 m. Discovery ir 2005 m. Human after all. Po to, kai grupė padarė pertrauką ir kurį laiką mažai ką kūrė, Guy-Manuel įkūrė grupė Le Knight Club, kuriame be jo dar buvo ir Éric Chedeville. Kartu dirbdami ne tik kūrė muziką, bet sugebėjo įkurti ir įrašų studiją, kuri ir valdoma Guy-Manuel. Kalbėdamas apie muziką, kurią kūrė „Le knight club“, jis mini, kad nors tai nepanašu į Daft Punk, tačiau tai gera praktika, be to jis darė tai, kas jam asmeniškai patinka. 2008 m. jis prodiusavo Sébastien Tellier albumą „Sexuality“.

Asmeninis gyvenimas

Guy-Manuel kol kas ne vedęs. Šeimoje yra dvynys brolis. Daugelis yra pastebėję, ypač interviu metu, kai pagrinde šneka Thomas Bangalter, Guy-Manuel šneka žymiai mažiau. Jis yra labiau uždaresnis, taip pat labiau mėgstantis dirbti vienas, dėl to jis nėra kuriąs daug su kitomis grupėmis, kaip tai darė Thomas.


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3422-0=3422 wiki spaudos ženklai).