Herbert Hoover

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Herbert Hoover
31-asis JAV prezidentas
Herbert Hoover.jpg

Gimė 1874 m. rugpjūčio 10 d.
Jungtinės Amerikos Valstijos Vakarų Brenčas, Ajova, JAV
Mirė 1964 m. spalio 20 d. (90 m.)
Jungtinės Amerikos Valstijos Niujorkas, JAV
31-asis JAV prezidentas
Ėjo pareigas 1929 m. kovo 4 d. – 1933 m. kovo 4 d.
Ankstesnis Calvin Coolidge
Vėlesnis Franklin D. Roosevelt

Partija JAV respublikonų partija

Vikiteka Herbert HooverVikiteka
Parašas
Herbert Clark Hoover Signature.svg


Herbertas Huveris (angl. Herbert Clark Hoover, 1874 m. rugpjūčio 10 d. – 1964 m. spalio 20 d.) – 31-asis JAV prezidentas, valdęs nuo 1929 iki 1933 metų. Huveris buvo profesionalus kalnakasybos inžinierius.

Pagal išsilavinimą buvo kalnakasybos inžinierius. Kaip JAV prezidentas skatino vyriausybės kišimąsi į ekonomiką. Hūverio iniciatyva buvo pastatyta užtvanka ant Kolorado upės, vėliau pavadinta jo vardu. Valdant prezidentams Vorenui Hardingui ir Kelvinui Kulidžui ėjo JAV prekybos departamento sekretoriaus pareigas. Huveris, iškeltas kandidatu Respublikonų partijos, lengvai laimėjo rinkimus 1928 metų JAV prezidento rinkimus. Iki šiol jis yra paskutinis JAV prezidento kabineto sekretorius tiesiogiai išrinktas JAV prezidentu, nepaisant to, kad neturėjo jokios dalyvavimo kokiuose nors rinkimuose patirties. Jis taip pat yra vienas iš tik dviejų prezidentų (kartu su Viljamu Hovardu Taftu) išrinktas prezidentu visiškai be jokios rinkiminės patirties ar aukšto karinio laipsnio. JAV Huverio išrinkimo metu ekonomiškai klestėjo.

Profesionalus inžinierius Huveris tikėjo Produktyvumo judėjimu, pagal kurį valdžią ir ekonomiką kankina neproduktyvumas ir nuostoliai, tad tokią padėtį gali pataisyti ekspertai, atpažįstantys ir išsprendžiantys esamas problemas. Kai 1929 metais, praėjus vos aštuoniems mėnesiams po Huverio išrinkimo prezidentu, Volstryto biržos patyrė krachą, prezidentas bandė kovoti su po jos sekusia Didžiąja Depresija pasitelkdamas savanorių pastangas, kurios Huverio kadencijos metu buvo nevaisingos. Istorikai bendrai sutaria, kad Huverio pralaimėjimas 1932 metų JAV prezidento rinkimuose buvo tiesiogiai susijęs su jo administracijos nesugebėjimu sustabdyti smunkančią šalies ekonomiką.

Postas
Prieš tai:
Calvin Coolidge
JAV prezidentas
19291933
Po to:
Franklin Roosevelt


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+5605-72=5533 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti