Hermann Göring

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Hermanas Gėringas)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Hermanas Geringas
vok. Hermann Göring
Goeringcaptivity.jpg

Gimė 1893 m. sausio 12 d.
Mirė 1946 m. spalio 15 d. (53 m.)

Veikla
NSDAP veteranas, Nacistinės Vokietijos reichsmaršalas, antrasis asmuo po Adolfo Hitlerio ir jo įpėdinis.
Pareigos Nacių partija

Vikiteka Hermann GöringVikiteka

Hermanas Geringas (vok. Hermann Göring, 1893 m. sausio 12 d. – 1946 m. spalio 15 d.) – NSDAP veteranas, Nacistinės Vokietijos reichsmaršalas, antrasis asmuo po Adolfo Hitlerio ir jo įpėdinis.

Dukart vedęs, turėjo du vaikus. Išsilavinimas vidurinis.

Pirmojo pasaulinio karo didvyris lakūnas, apdovanotas Pour le Mérite ordinu – aukščiausiuoju kariniu Prūsijos imperijos apdovanojimu.

Vienas iš Nacių partijos lyderių. Po Miuncheno alaus pučo pabėgo į Italiją. Grįžo į Vokietiją po amnestijos, partijos buvo keliamas į reichstagą, paskirtas Prūsijos vidaus reikalų ministru. 1933 m. naciams atėjus į valdžią, vadovavo slaptosios policijos (gestapo) sukūrimui. Gestapo sukurtas prūsiškos policijos politinio ir žvalgybos skyrių pagrindu, papildžius juos tūkstančiais nacių. Analogiškos priemonės įgyvendintos Bavarijoje ir kitose Vokietijos žemėse. 1934 m. gestapo vadovo poste jį pakeitė Himleris.

Nacių vyriausybėje Geringas paskirtas Liuftvafės reichsmaršalu, reichstago reichsprezidentu, Prūsijos reichsprezidentu, aviacijos reichsministru, vyriausiuoju Vokietijos girininku, atsakinguoju už keturmetį ūkinį planą.

Karinhalėje pasistatė asmeninę pilį, bet po „bendražygių skundų“ perdavė ją partijai, gaudamas teisę joje gyventi. Netoli pilies organizavo lagerį, kur jam leidus buvo vykdomi medicininiai bandymai su seniais ir vaikais.

Po Antrojo pasaulinio karo Hermanas Geringas buvo teisiamas Niurnbergo teisme ir už karo nusikaltimus nuteistas mirti pakariant. Likus dviem valandoms iki egzekucijos nusinuodijo kalio cianidu.Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+30-0=30 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti