Hilelis Slovakas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigacija, paiešką
Hilelis Slovakas
angl. Hillel Slovak
hebr. הלל סלובק

Gimė 1962 m. balandžio 13 d.
Haifoje
Mirė 1988 m. birželio 25 d. (26 m.)
Los Andžele

Veikla
pirmasis JAV roko grupėsRed Hot Chili Peppers“ gitaristas.

Hilelis Slovakas (angliškai: Hillel Slovak, hebr. הלל סלובק ; g. 1962 m. balandžio 13 Haifoje1988 m. birželio 25 Los Andžele) – pirmasis JAV roko grupėsRed Hot Chili Peppers“ gitaristas.

Biografija[taisyti]

Ankstyvieji metai[taisyti]

Hilelis Slovakas gimė 1962 m. balandžio 13 Haifos mieste Izraelyje. Abudu Hilelio tėvai išgyveno holokaustą. Netrukus po jo gimimo, tėvai išsikraustė gyventi į Kvinsą (Niujorke), o kai jam sukako penkeri, į Kaliforniją. Čia Hilelis Slovakas lankė Feirfakso (Fairfax) vidurinę mokyklą. Čia Hilelis išmoko groti elektrine gitara bei susitiko būsimuosius grupės draugus: Džeką Aironsą (Jack Irons), Entonį Kiedį (Anthony Kiedis) ir Maiklą Balzarį (Michael Balzary). Netrukus su Džeku Aironsu ir kitais dviem mokyklos draugais – Alanu Johanesu ir Todu Štrasmanu – jis subūrė grupę „Chain Reaction“, o po savo pirmojo pasirodymo persivadino į „Anthym“. Hileliui labai nepatiko Todo Štrasmano grojimas bosine gitara, todėl jis pradėjo mokyti Maiklą Balzarį. Šis netruko aplenkti Todą savo sugebėjimas ir pakeitė jį grupėje.

Po vidurinės mokyklos baigimo grupė dar kartą pakeitė pavadinimą į „What is this“ (Kas tai yra?), kadangi tai būdavo labai dažnas klausimas, kai jie pasirodydavo scenoje. Maiklas Balzaris paliko savo draugus, kadangi jam buvo pasiūlyta vieta žinomoje Los Andželo pankroko grupėje „Fear“. Kiti grupės nariai suprato, kad tai buvo išskirtinė gyvenimo galimybė Maiklui ir jį labai palaikė. Likusi „What is this“ dalis toliau tęsė koncertus Kalifornijos pakrantės miestuose. Entonis Kiedis neretai būdavo kviečiamas tokiuose koncertuose energingai pristatyti grupę.

Red Hot Chili Peppers[taisyti]

Vieną vakarą žmogus, vardu Garis Alenas (Gary Allen), matyt, Antonio Kiedžio draugas, pasiūlė Antoniui, Hileliui Slovakui ir Maiklui Balzarui drauge surengti vienkartinį pasirodymą ir apšildyti jo grupę. Hilelis ir Maiklas buvo skeptiškai nusiteikę, tačiau Garis Alenas juos įtikino, kad Antonis būtų puikus vokalistas dėl savo pašėlusio stiliaus ir vakarėlių galiūno reputacijos, todėl trijulė sutiko su pasiūlymu. Pasirodymui jie dar pasikvietė Džeką Aironsą mušti būgnus ir parašė vieną dainą – „Out in L.A.“. Grupė buvo pavadinta „Tony Flow And Miraculously Majestic Masters of Mayhem“ ir tapo to koncerto sensacija. Klubo, kuriame vyko koncertas, administratorius pakvietė ketvertuką groti ir kitą savaitę.

Pavadinimas buvo pakeistas į „Red Hot Chili Peppers“, o Antoni Kiedis parašė žodžių dar kelioms dainoms, kurios vėliau išsirutuliojo į „Green Heaven“ ir „True Men Don't Kill Koyotes“. Per šešis mėnesius „Red Hot Chili Peppers“ grojo daugybę kartų įvairiuose Los Andželo klubuose ir tapo savotišku pogrindinės muzikos hitu. Netrukus grupei pavyko pasirašyti kontraktą su EMI, ir buvo ruošiamasi įrašyti pirmąjį albumą. Maiklas Balzaris paliko „Fear“ ir paskyrė savo visą laiką „Red Hot Chili Peppers“, tačiau „What Is This“, kurioje grojo Hilelis ir Džekas, taip pat buvo pasirašiusi kontraktą su konkuruojančia įrašų leidybos firma. Dėl šios priežasties „Red Hot Chili Peppers“ ir Hilelio Slovako keliai laikinai išsiskyrė.

Nepaisant to, kad Hilelis negrojo pirmajame albume, kontraktų konfliktas buvo išspręstas, ir Hilelis grįžo į „Red Hot Chili Peppers“. Nors Džekas Šermanas (Jack Sherman), įrašinėjęs pirmąjį albumą, ir buvo patyręs gitaristas, asmeniniai ryšiai nulėmė, kad Hilelis buvo priimtas atgal ir kartu su Entoniu, Maiklu bei Klifu Martinezu (Cliff Martinez) įrašė „Freaky Styley“ albumą. Netrukus ir Džekas Aironsas sugrįžo į grupę, padėdamas jai įrašyti trečiąjį albumą, pavadintą „The Uplift Mofo Party Plan“. Kai kurios dainos iš šių albumų, pavyzdžiui, „Skinny Sweaty Man“ arba „No Chump Love Sucker“, yra parašytos apie Hilelį. Be to, Hilelis Slovakas neretai buvo pravardžiuojamas „Slim Bob Billy“, „Slim“ arba „Huckleberry“. Šias pravardes galima išgirsti kai kuriose dainose, Antonio Kiedžio įterptas į dainos žodžius prieš Hilelio gitaros solo.

Mirtis[taisyti]

Nuo pat karjeros pradžios Entonis ir Hilelis įjunko į heroiną, kuris galop tapo Hilelio mirties priežastimi. Jis buvo trumpam netgi išmestas iš „Red Hot Chili Peppers“ dėl savo įpročio, tačiau priimtas atgal. Ture po Europą metu vėl pradėjo sklandyti įtarimai, kad Hilelis vartoja heroiną. Galų gale šie įtarimai pasitvirtino ir išėjo į viešumą, kai Hilelis pradėjo koncertų metu labai keistai elgtis arba tiesiog sugadindavo pasirodymus. Galų gale 1988 birželio 27 dieną, neilgai trukus po Europos turnė pabaigos, Hilelis Slovakas buvo rastas negyvas. Mirties priežastimi pripažintas heroino perdozavimas. Tuo metu Hileliui buvo tik 26 metai. Hilelis Slovakas buvo palaidotas Sinajaus kalno memorialinio parko kapinėse, Holivud Hilse, Kalifornijoje.

Paskutinis muzikos įrašas su Hileliu Slovaku – Džimio Hendrikso „Fire“ – vėliau buvo įdėtas į „Mother's Milk“ albumą.

Atminimas[taisyti]

Hilelio Slovako grojimas buvo svarbiausias „Red Hot Chili Peppers“ ankstyvojo muzikos stiliaus akcentas. Taip pat Hilelis padarė didžiulę įtaką jaunajam Džonui Fruščiantei (John Frusciante), kuris užėmė jo vietą „Red Hot Chili Peppers“ po jo mirties.

Hilelio Slovako mirtis sukrėtė Anthonį Kiedį ir paskatino jį atsikratyti potraukio heroinui. Be to, vėlesnės „Red Hot Chili Peppers“ dainos „Knock Me Down“ (iš „Mother's Milk“) ir „My Lovely Man“ (iš „Blood Sugar Sex Magik“) buvo parašytos Hilelio Slovako atminimui.


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+7873-127=7746 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys

Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai
Vikipedijose
Google paieška
Spausdinti/eksportuoti