ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas
Įkurtas 1999 m.
Tipas Nevalstybinis
Rektorius Nerijus Pačėsa
Vieta Kaunas, Lietuva
Vilnius, Lietuva
Studentai >1800
Svetainė http://www.ism.lt/
ISM Kaune

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas − yra verslo universitetas, turintis visų pakopų – bakalauro, magistro, daktaro – akredituotas studijas, teikiantis vadovų studijų ir mokymų programas bei savo veiklą grindžiantis moksliniais tyrimais. Universitetas turi praktikų komandą, platų tarptautinių ryšių tinklą. Studijos ir mokymai vyksta Vilniuje bei Kaune.

ISM istorija[taisyti]

ISM pirmtakas – 1995 m. bendromis Norvegijos vadybos instituto BI ir Kauno technologijos universiteto jėgomis įsteigtas Biznio mokymo centras, pasiūlęs kokybiškus mokymus verslui.

1999 m. įsteigiamas ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas – pirmasis Lietuvoje nevalstybinis universitetas. ISM steigėjai – Norvegijos vadybos institutas BI, pripažįstamas vienu didžiausių ir geriausių verslo universitetų Europoje, ir Innovation Norway (Norvegijos pramonės ir regioninės plėtros fondas). Tai svarbiausia Norvegijos vyriausybės finansinė institucija, skatinanti verslo inovacijas ir padedanti įgyvendinti pažangias verslo idėjas.

Studijos[taisyti]

Paskaita 2009 m.

Universitete galima studijuoti šešias bakalauro studijų programas ir dvi tarptautinės magistrantūros programas.

Įstoję į ISM ir studijų krepšelį gavę studentai turi galimybę mokytis nemokamai. Dieninių studijų studentai, surinkę aukščiausius balus pagal ISM priėmimo tvarką, gauna nuolaidas studijų mokesčiui padengti. Nuolaidos gali padengti visą ar pusę kainos skirtumo tarp ISM studijų mokesčio ir gauto studijų krepšelio.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas yra pirmasis ir vienintelis privatus universitetas Lietuvoje, organizuojantis vadybos ir administravimo doktorantūros studijas. Tai trečios pakopos universitetinės studijos, kurias sudaro mokslinio-tiriamojo darbo rašymas ir disertacijos gynimas.

ISM Executive school (Vadovų magistrantūra ir mokymai) – šiose studijose ir mokymuose sujungiama magistrantūra vadovams ir vidiniai mokymai įmonių darbuotojams pagal specifinius įmonių poreikius.

ISM įsikūręs dviejuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune. Universiteto pastatai yra miestų centruose.

ISM Vilniuje ISM rūmai Vilniuje yra įsikūrę istoriniame pastate senamiestyje, buvusiame Bazilijonų vienuolyne. Kruopščiai ir su pagarba istoriniam paveldui suremontuotas kompleksas vėl tapo mokslo centru, koks ir buvo prieš kelis šimtmečius. Čia yra 20 visiškai naujai įrengtų ir modernia technika aprūpintų auditorijų, 500 vietų konferencijų salė, 3 kompiuterių klasės, biblioteka ir skaitykla.

ISM Kaune Kauno centre esantis ISM pastatas – modernios architektūros pavyzdys. Naujam gyvenimui prikeltas ir šiuolaikiškai rekonstruotas pastatas pritaikytas studentų reikmėms: čia įrengtos 7 auditorijos, kuriose telpa 520 studijuojančiųjų, konferencijų salės, kompiuterių klasė, biblioteka, kavinė, patalpos yra pritaikytos ir žmonėms su negalia.

Apie universiteto valdymą[taisyti]

Modernų universiteto valdymą užtikrina Senatas, Rektoratas ir Verslo taryba, kuri pataria rektoriui universiteto verslo strategijos formavimo klausimais ir stiprina universiteto bei verslo partnerystės ryšius.

Tarptautiniai ryšiai[taisyti]

Dvišalio laipsnio sutartys pasirašytos su Norvegijos vadybos institutu BI, Edinburgh Napier universitetu (Škotija), Abertay Dundee universitetu (Didžioji Britanija), Stralsundo taikomųjų mokslų universitetu (Vokietija). Studentai gali gauti dvigubą diplomą metus laiko sėkmingai studijavę pasirinktame universitete. Dvigubas ISM ir BI diplomas taip pat suteikiamas visiems, baigusiems vadovų magistrantūros studijas.

2007–2008 metais ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas sudarė mainų sutartis su 55 universitetais-partneriais iš 27 pasaulio valstybių: Airijos, Argentinos, Austrijos, Belgijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Indijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Lenkijos, Norvegijos, Olandijos, Pietų Korėjos, Portugalijos, Prancūzijos, Singapūro, Slovakijos, Slovėnijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos.

ISM studentai pradėjo ERASMUS darbo praktikas. ERASMUS praktika – tai laikotarpis, praleistas užsienio šalies įmonėje ar organizacijoje, siekiant tobulinti profesinius įgūdžius, įgyti tarptautinės darbo patirties, išplėsti savo žinias apie užsienio šalies, kurioje atliekama praktika, kultūrą.

Studentų atstovybė[taisyti]

Jau 8 metus universitete veikia Studentų atstovybė. ISM SA ne tik atstovauja studentus akademiniais ir socialiniais klausimais, bet tuo pačiu rengia universiteto studentams įvairius renginius, seminarus, semiasi patirties rašydami projektus.

Nuorodos[taisyti]


Commons-logo.svg.png Vikiteka: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas – vaizdinė ir garsinė medžiaga

Vikiteka


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius (+6559-92=6467 wiki spaudos ženklai).