Imperatorius Ninko

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search
Ninko
jap 議長
Japonijos imperatorius
Emperor Ninkō.jpg

Gimė 1800 m. kovo 16 d.
Mirė 1846 m. vasario 21 d. (45 m.)

Tėvas Imperatorius Kokaku
Vaikai

Imperatorius Komei

Japonijos imperatorius

Veikla

Vikiteka Imperatorius NinkoVikiteka

Ninko (jap. 議長, g. 1800 m. kovo 16 d. - m.1846 m. vasario 21 d.) - buvęs (120-asis) Japonijos imperatorius, valdęs nuo 1817 iki 1846 m.

Genealogija[taisyti]

Prieš Ninko įsėdimą į sostą jo vardas buvo Ayahito (恵仁). Ninko buvo ketvirtas sūnus iš imperatoriaus Kokaku šeimos. Ninko šeima turėjo 7 sūnus ir 8 dukteris, bet tik Imperatorius Komei, princesė Sumiko ir princesė Chikako išgyveno vaikystėje (kiti greitai mirė ar žuvo).

Įvykiai per Ninko gyvenimą[taisyti]

Jo viešpatavimas vis labiau blogėjimo dėl bakufu galios.Bakufu susidūrė su dar daugiau problemų per savo sūnaus, karaliavimą. Imperatorius Kōmei (Komei-Tenno).Bakufu žlugo jo anūkas, Imperatorius Meidži (Meidži-Tenno), karaliavimo pradžioje.

Po mirties 1846 Ninkō, buvo įtrauktas į Imperial mauzoliejų. Taip pat įtvirtinta Tsukinowa be misasagi Sennyū-ji yra šio imperatoriaus tiesioginio Imperial pirmtakai nuo imperatorius Go Mizunoo - Meishō Go Kōmyō, Go-Sai, Reigen, Higashiyama, Nakamikado, Sakuramachi, Momozono, Go Sakuramachi, Go-momozono ir Kōkaku. , Šventovė kompleksas taip pat apima nedelsiant įpėdiniu Ninkō misasagi -. Kōmei Imperatorius Dowager Yoshiko taip pat, balzamuotas šiame Imperial mauzoliejuje.

Imperatorius Ninko japoniškai


Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius (+2634-129=2505 wiki spaudos ženklai).