Individas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Jump to navigation Jump to search

Individas - atskiras asmuo arba atskiras organizmas.

Žodis individas kilęs iš lot. individuus 'nedalus, nedalinamas'.

Biologija[taisyti]

Gamtoje yra rūšių, kuriose individai ne visada atskiriami. Egzistuoja vadinamieji moduliniai organizmai, kuriuose ribos tarp individų yra neaiškios. Pavyzdžiu gali būti varpučio augalai: virš žemės matyti atskiri varpučio kerai, o po žeme juos jungia bendras šakniastiebis, per kurį jie gali dalintis maisto medžiagomis. Kol jungiantis šakniastiebis nėra nutrauktas tokie kerai lyg ir sudaro vieną individą, tačiau atskiri kerai faktiškai yra nepriklausomi. Gyvūnų pasaulyje modulinių organizmų pavyzdžiu gali būti kolonijiniai duobagyviai.

Biologijoje individo vystymąsi nuo pradžios (apvaisinimo lytiškai dauginantis iki dalies atsiskyrimo vegetatyviai dauginantis) iki mirties nagrinėja individualaus vystymosi biologija.

Žmogus kaip individas[taisyti]

Kiekvienas žmogus yra individas, jis yra „savo rūšies atstovas“, žmogus bendriausia biologine prasme. Individualybės sąvoka taikoma, kalbant apie tik vienam žmogui būdingą unikalių savybių derinį, kuriuo jis skiriasi nuo kitų savo rūšies atstovų. Individualybė – žmogaus psichikos savitumas, unikalumas.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius (+2414-50=2364 wiki spaudos ženklai).