Internacionalizmas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

Internacionalizmas - politinė doktrina ir idėja, pagal kurią nacionaliniai interesai pajungiami bendriesiems tautų arba kurios nors klasės interesams. Nacionaliniai interesai dažniausiai pajungiami ekonominiu bei politiniu bendradarbiavimu. Internacionalizmas yra priešingas nacionalizmui, šovinizmui ir patriotizmui.

Kitos internacionalizmo reikšmės

  • Internacionalizmas gali būti žodis apibūdinantis motyvaciją ir varomąją jėgą tarptautinių organizacijų sukūrimą. Vienas iš anksčiausių pavyzdžių būtų motyvacija pakeisti feodalines matavimo sistemas į bendrą metrinę sistemą. Internacionalinių organizacijų pavyzdžiai: Tarptautinis Teisingumo Teismas, Tautų Sąjunga, ir Jungtinės Tautos.
  • Taip pat yra proletarinis internacionalizmas, Marksistinė internacionalizmo forma: tarptautinė klasinė proletariato vienybė, įvairių nacijų darbo žmonių solidarumas kovoti dėl socialinio ir nacionalinio išsivadavimo, socializmo ir komunizmo pergalės
  • 'Islamiškas Internacionalizmas' požiūris susiformavęs dėl antimilitaristinių ir pokolonijinių judėjimų, kuris yra paremtas Islamo istorija ir kultūra.

Taip pat skaitykite


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+2384-28=2356 wiki spaudos ženklai).